FOX'tan flaş transfer! Halk TV'nin yeni Genel Yayın yönetmeni kim oldu?

Medya kulislerinde satılacağı konuşulan Halk TV’de üst düzey bir atama gerçekleşti. Görevinden ayrıldığını açıklayan Serhan Asker'in yerine gelen isim belli oldu.

Google Haberlere Abone ol
FOX'tan flaş transfer! Halk TV'nin yeni Genel Yayın yönetmeni kim oldu?

Bir süredir satılacağı konuşulan Halk TV’de üst düzey bir atama gerçekleşti. FOX'un eski Ankara Temsilcisi deneyimli gazeteci Sedat Bozkurt, kanalın yeni Genel Yayın Yönetmeni olarak atandı.

Geçtiğimiz günlerde Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Serhan Asker'in istifa ettiğini açıklamasının ardından yeniden yapılanma başladı.

Asker'in yerine Halk TV Genel Yayın Yönetmenliği görevine, daha önce FOX Ankara Temsilcisi olarak görev yapan Sedat Bozkurt getirildi. Bozkurt'un bu göreve getirildiğini gazeteci Talat Atilla, sosyal medya hesabından duyurdu.

Talat Atilla yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı:

"AÇIKLIYORUM... Halk TV Genel Yayın Yönetmeliğine eski FOX TV Ankara Temsilcisi Sedat Bozkurt getirildi... Serhan Asker'in yerine göreve getirilen Bozkurt, Halk TV'yi Ankara'dan yönetecek..."

31 Mart seçimleri sonrasında eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal’ın yönetime gelmesinin ardından 2 Mayıs 2019’da Şaban Sevinç de genel yayın yönetmenliği görevinden istifa etmişti. 1 Nisan sabahı Halk TV’den birçok gazetecinin işten atılması nedeniyle istifa eden Şaban Sevinç’in yerine Serhan Asker Halk TV Genel Yayın Yönetmeni olmuştu. Asker ise 16 Aralık 2019 tarihinde istifa ederek kanal ile yollarını ayırdığını açıklamıştı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin