FOX'ta flaş ayrılık! Hangi isimlerle yollar ayrıldı?

Genel Yayın Yönetmenliği'ni Doğan Şentürk'ün yaptığı FOX Haber'de 3 ayrılık birden yaşandı.

Google Haberlere Abone ol
FOX'ta flaş ayrılık! Hangi isimlerle yollar ayrıldı?

Disney ile 21. Century FOX şirketlerinin birleşmesi sonucu oluşturulan yeni yapılanma bir taraftan da beraberinde küçülmeyi getirdi. Genel Yayın Yönetmenliği'ni Doğan Şentürk'ün yaptığı FOX Haber'de 3 ayrılık birden yaşandı.FOX Ankara Haber Merkezi'nde kanalın kuruluşundan itibaren görev yapan Cumhurbaşkanlığı muhabiri Umut Yertutan, FOX Ana Haber editörü Serdar Ertuğrul ve İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat'in editörlüğünü yapan Necdet Yıldırım ile yollar ayrıldı.Necdet Yıldırım ve Serdar Ertuğrul kanaldan kendi isteği ile ayrıldıklarını sosyal medya hesaplarından duyurdu.Serdar Ertuğrul böyle veda ettiFOX'un en deneyimli isimlerinden olan ve kanalda kuruluşundan itibaren görev alan Ana Haber editörü Serdar Ertuğrul ise ayrılığını sosyal medya hesabından böyle duyurdu:"Türkiye Gazetesi ile başlayıp TGRT ile devam ettiğim gazetecilik mesleğimi 34 yıl sonra Fox TV'de kendi isteğimle sona erdiriyorum. Bu süre zarfında gerek kurumumdan gerekse çalışma arkadaşlarımla birliktelikten, mesleğimi yapabilmekten haz duydum.Ayrılmaya karar vermek kolay değildi ama her başlangıcın bir sonu oluyor. Aslında hayatımın bir safhasına veda ederken diğer safhasına merhaba diyorum. İnşallah aileme biraz daha vakit ayıracak, bir süredir uğraştığım küçük bahçemi geliştireceğim.Meslektaşlarımdan ayrılmanın burukluğunu yaşasam da yeni bir hayata başlayacağım için mutluyum.Bu vesileyle beyefendi kişiliğiyle bütün yöneticilere örnek olmasını dilediğim Genel Müdürümüz @cenk_soner, değerli dostum @dogansenturk ve bütün çalıma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."
Meslektaşlarımdan ayrılmanın burukluğunu yaşasam da yeni bir hayata başlayacağım için mutluyum.Bu vesileyle beyefendi kişiliğiyle bütün yöneticilere örnek olmasını dilediğim Genel Müdürümüz @cenk_soner, değerli dostum @dogansenturk ve bütün çalıma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.


— Serdar Ertuğrul (@serdar_ertugrul) 19 Temmuz 2019


Yıldırım: Kendi isteğimle ayrıldımİsmail Küçükkaya ile Çalar Saat'in editörlüğünü yapan Necdet Yıldırım da sosyal medya hesabından ayrılığı duyurdu.Yıldırım, "Bir açıklamada burdan yapayım çok sevdiğim evim diye nitelendirdiğim Fox tv’den kendi isteğimle ayrıldım.Bundan sonra İzmir’de yaşayacağım yeni görevimi resmi yazışmalar tamamlanınca açıklayacağım. Üzerimde çok emeği olan @dogansenturk @fatihportakal @KucukkayaIsmail @karagozilker @ozgurcakmakci abilerime ve çok sevdiğim fox haber ailesine çok teşekkür ederim iyiki varlar " paylaşımlarını yaptı.

Ayrılıklar devam edebilirDisney ile 21. Century Fox şirketlerinin birleşmesi kararının ardından FOX Ankara Temsilcisi Sedat Bozkurt'un görevine yeni yapılanmada Ankara Temsilcisi’ne yer verilmemesi gerekçe gösterilerek son verilmiş, ayrıca kanalda uzun süredir görev yapan editör Gökhan Kayış, muhabir Yüce Kuyucaklıoğlu ve kameraman Ahmet Bolat'la da yollar ayrılmıştı.


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin