FLAŞ! Türk-İş asgari ücret rakamını açıkladı. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'le görüştü ve 2022 asgari ücret beklentisini söyledi

Asgari Ücret Tespit Komisyonu dün ikinci toplantısını yaparak asgari ücret ile görüşmelerini sürdürürken, milyonlarca çalışanın gözü kulağı 2022 yılında yapılacak olan asgari ücret zammında. Kabineden gelen açıklamalara bakıldığında ay sonuna doğru bir rakamın belirlenmesi yüksek ihtimal. Dün yapılan görüme sonrası Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'le bir telefon görüşmesi yaptı ve Türk-İş'in asgari ücret ile ilgili rakam beklentisini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
FLAŞ! Türk-İş asgari ücret rakamını açıkladı. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'le görüştü ve 2022 asgari ücret beklentisini söyledi

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'ın, asgari ücretin 4 bin liranın altına indiririlmemesini istediği belirtildi.

Sabah'ın haberine göre, Atalay, dünkü asgari ücret toplantısı öncesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'le yaptığı telefon konuşmasında bekledikleri rakamı iletirken, kamu emekçisine olduğu gibi işçiye de ek refah artışı yapılması gerektiğini söyledi.

 

Asgari ücretin 4 bin liranın altına indirilmemesini isteyen Atalay toplantı öncesi yaptığı açıklamada, "Bize de memurlara da enflasyonun üzerinde bir zam olduğu zaman devlet onları veriyor. Bakan Bey'in ifadesine göre enflasyonun üzerinde ne varsa kümülatif onu tamamlamayı düşünüyorlar. İşçiyi bunun dışında tutmaları mümkün değil" demişti.

Kamuoyunda oluşan rakamların ortada olduğunu ifade eden Atalay, "Bu rakamların altında bir şeye 'evet' dememiz mümkün değil. İnşallah umduğumuz gibi olur. Hep beraber zevkle imzalarız. 7 milyona yakın insan bununla geçinmeye çalışıyor. Aileleriyle birlikte 30 milyonun üzerine kişi. Yani ülkenin üçte birinden daha fazla" değerlendirmesini yapmıştı.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin