FLAŞ! Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener dövizin yükselişi sonrası bir araya geldi: İki liderden erken seçim çıkışı geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasında sürpriz bir görüşme gerçekleşti. İki lider saat 16.00'da bir araya geldi. Görüşmeye her iki partinin kurmayları da katılırken, toplantı sonrasında iki lider açıklamada bulundu.

Google Haberlere Abone ol
FLAŞ! Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener dövizin yükselişi sonrası bir araya geldi: İki liderden erken seçim çıkışı geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün "Gündemdeki aciliyet üzerine saat 16.00'da Millet İttifakı ortağımız İYİ Parti Genel Başkanı Sn. Meral Akşener ile görüşmeye gidiyorum. Görüşmemizin ardından ortak basın açıklaması yapacağız." paylaşımında bulundu.

Bu tweetten sonra her iki lider ve kurmayları Akşener'in makam odasında bir araya geldi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yaptıkları görüşme sonrası açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle: 

 ''Sorumluluk gösteren genel başkanlar olarak bir araya geldik.

Yönetimiyorsunuz. Merkez Bankası'nın müdürü ol açıklama yap ya da müdahale etme. Koskoca bir kurum dünyada bile itibarsızlaştırdı. Kendisine çağrıda bulunuyorum: Yönetemiyorsun. Milletin üzerine bu kadar yük yükleme. Türkiye'nin bir an önce seçime gitmeli.''

Akşener'in açıklamaları ise şöyle: 

''Türkiye'de tencerelerin kaynayamadığı, gençlerin umutlarının kalmadığı, üniversite mezunu gençlerimizin yurt dışına garsonluk yapmak için yol aradığını görüyoruz. 

 Bu şahsım devletinin ülkemizi uçuracak söylemlerinin dışında yere çaktığı gerçeğiyle karşı karşıyayız. ''

İYİ Parti'nin yaptığı yoksulluk araştırmasında, yoksulluğun boyutunu çok arttığını gördük. Bunun karşısında ekonomi kitabını yazdığını söyleyen bir kişinin, bilgisine bağlı hükümet sisteminin Türkiye'yi getirdiği nokta ortada.

Bugün itibari ile CHP ve İYİ Parti'nin ekonomi, kurmayları birlikte çalışacak.

Seçimden başka çare yok. Geçen sene Erdoğan'a memleket masasını topla demiştim. Bugün bu çağrıyı yapmam lazım ama o günden ağzım yandığı için artık yolun sonu görünmüştür. Daha fazla yıkıma, yoksulluğa; eğitime erişememe konusunda büyük bir problemle karşı karşıyayız.

 Bütün bunlardan çıkılmasını tek yolu seçimlerin yapılması, milletimiz kimi tercih ediyorsa ona saygı duyulması gerekiyor. ''

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin