FLAŞ! Kemal Kılıçdaroğlu ile Muharrem İnce görüşmesi sonrası açıklama. İnce: Adaylıktan çekileceğim demedim

Millet İttifakı'nın ortak Cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile görüştü. Görüşmenin ardından iki lider kameralar karşısına geçti. Kemal Kılıçdaroğlu, "Halil İbrahim Sofrasını büyütmeye çalışıyoruz" açıklaması yaparken İnce'den "Adaylıktan çekileceğimi söylemedim" açıklaması geldi.

Google Haberlere Abone ol
FLAŞ! Kemal Kılıçdaroğlu ile Muharrem İnce görüşmesi sonrası açıklama. İnce: Adaylıktan çekileceğim demedim

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile bir araya geldi. 

Memleket Partisi Genel Merkezi'ndeki görüşme saat 17'de başladı.

Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu ve İnce kameralar karşısına geçerek ortak açıklama yaptı.

HALİL İBRAHİM SOFRASINI BÜYÜTMEYE ÇALIŞIYORUZ

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklama: Deprem bölgesi olmak üzere Türkiye'nin pek çok sorunu görüştük. Bir kanun teklifi hazırlıyoruz deprem bölgesiyle ilgili olarak. O konuda da ayrıntılı bilgi verdim Genel Başkana. Halil İbrahim Sofrasını büyütmeye çalışıyoruz. Yaşadığımız sorunlar bireysel sorunların ötesinde Türkiye'nin sorunları. Sayın İnce'de duyarlı Türkiye'nin sorunlarına bizim gibi duyarlı. Bizi kabul ettiği için yürekten teşekkür ederim.

İNCE: ADAYLIKTAN ÇEKİLECEĞİM DEMEDİM

Muharrem İnce de görüşme sonrası şu ifadeleri kullandı;

*Değerli arkadaşlar, bizler Memleket Partisi olarak ittifaklar olarak ilke etrafında olmalıdır. Biz bir Atatürk’ü tartıştırmayız, iki teröre karşı mesafeliyiz.

*Biz kadın hakları konusunda kararlıyız. Biz Türkiye’de yine mültecilerin gönderilmesi üzerine çok kararlıyız.

*Bizim ilkelerimiz bunlar, duruşumuz bunlar. İlkeler etrafında memleketi ayağa kaldırabiliriz. Yine inandığımız bir şey var Erdoğan gitmelidir.

*Ortak aklı temsil etmemektedir, kibirlidir. Akla inanmamaktadır, hukuka inanmamaktadır. Bu konuda her tür görüşümüzü açık ve net biçimde ifade ediyoruz. Sayın Genel Başkanı’na ve arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Adaylıktan çekilecek misiniz sorusuna İnce, “Hayır öyle bir şey demedim. Biz Köroğlu gibi döne döne vuruşmaya devam edeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayan Muharrem İnce, 114 bin 661 imza toplayarak Cumhurbaşkanı adayı olmuştu.

İNCE AÇIKLAMA YAPMIŞTI

İnce, Kılıçdaroğlu ile görüşme yapması hakkında yapılan yorumlar hakkında şunları söylemişti:

"Kemal Bey benimle görüşmek isterse elbette görüşürüm, kendisi benim eski genel başkanım ve ağabeyimdir. Söyleyeceklerini dinlerim dedim. Görüyorum ki sözlerim 'sözünden çıkmam' gibi tuhaf bir manaya çekiliyor. Gerçi Candan Bey sağolsun düzeltti ama ben de buradan tekrar düzeltmiş olayım. Ayrıca söylememe gerek yok, ben başka bir siyasi partinin genel başkanıyım ve Cumhurbaşkanı adayıyım. Allah’ın izni ile plânladığımız şekilde ve sürede imzalarımızı toplayıp yolumuza devam edeceğiz. Bu süreçte bütün adaylarla olduğu gibi Kemal Kılıçdaroğlu ile de görüşeceğim. Görüşecek olmam adaylığımı pazarlık konusu yapacağım anlamına gelmez."

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin