FLAŞ! Gülistan Doku davasında yeni gelişme... Engin Yücer hakkında yakalama kararı çıkarıldı

Tunceli'de kaldığı yurttan 5 Ocak 2020 tarihinden ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Gülistan Doku'nun kaybolması ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Gülistan Doku'nun baş şüphelisi olarak gösterilen Zaynal Abakarov'un üvey babası Engin Yücer hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Google Haberlere Abone ol
FLAŞ! Gülistan Doku davasında yeni gelişme... Engin Yücer hakkında yakalama kararı çıkarıldı

Tunceli'de 649 gündür kendisinden haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun Rus uyruklu erkek arkadaşı Zaynal Abakarov'un, polislikten ihraç edilen üvey babası Engin Yücer hakkında 'yakalama' kararı çıkarıldı. 

Tunceli'de 5 Ocak 2020'den bu yana kendisinden haber alınamayan Gülistan Doku’nun Rus uyruklu erkek arkadaşı Zaynal Abakarov'un polislikten ihraç edilen üvey babası Engin Yücer hakkında Gülistan Doku'ya ait bilgileri, intihar ettiği yönünde algı oluşturmak amacıyla sosyal medya üzerinden paylaştığı gerekçesiyle açılan davanın 4'üncü duruşması bugün görüldü.

Engin Yücer, 4’üncü kez duruşmaya mazeretsiz katılmazken, Gülistan’ın ablası Aygül Doku ve avukatları Fatma Kalsen ve Ali Çimen, mahkemede hazır bulundu.

Mahkeme heyeti, nerede olduğu tespit edilemeyen sanık Yücer hakkında CMK 199 maddesi gereğince savunma, şikayet ve delillerin tespiti amacıyla yakalama emri çıkarılmasına karar vererek, mahkemeyi ileri bir tarihe erteledi. 

Ne olmuştu?

5 Ocak 2020’de son olarak Tunceli Sarısaltuk Viyadüğü’nde görüntülenen Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’nun intihar ettiği iddia ediliyordu.

AFAD ve Jandarma ekipleri, 5 Ocak’ta bu bölgede arama çalışmalarına başladı.

226 gün süren arama çalışmaları, 18 Ağustos 2020’de durduruldu. Ekiplerin gerçekleştirdiği arama çalışmaları, cumhuriyet tarihinin en uzun süren arama çalışması oldu.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin