FLAŞ! Bir parti daha kuruluyor, Cumhur İttifakı'na katılıyor. Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat açıkladı: Parti kuruyoruz

Cumhur İttifakı içinde yer alacak yeni bir parti daha kuruluyor. Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, Genel Merkez'de bir açıklama yaptı ve parti kuracaklarını söyledi. Canpolat, "Şahsım adına, kurulacak partide genel başkanlık görevi veya yöneticilik yapmayı düşünmüyorum. Osmanlı Ocakları’nda görevime devam edeceğim, milletvekili adayı da olmayacağım." dedi.

Google Haberlere Abone ol
FLAŞ! Bir parti daha kuruluyor, Cumhur İttifakı'na katılıyor. Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat açıkladı: Parti kuruyoruz

Osmanlı Ocakları Genel Merkezi’nde açıklamalarda bulunan Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, yeni kurulacak partinin ideolojisinin aynı olacağını belirtti.

Kurulacak olan partide genel başkanlık görevini yürütmeyeceğini belirten Canpolat, “Osmanlı Ocakları olarak 72 ilde, 438 ilçede teşkilatlanmış, yurtta ve dünyada 16 yıla aşkın süredir insanlık adına faydalı faaliyet gösteren bu milletin bağrından çıkmış bir sivil toplum kuruluşuyuz. Bütün il ve ilçe teşkilatlarımızla yaptığımız ortak istişareler sonucunda, ülkemiz milletimiz adına daha faydalı faaliyetler yürütebilmek için, hiç kimseye, hiçbir siyasi partiye yük olmadan kendi siyasi partimizi kurma kararını almış bulunmaktayız. Şahsım adına, kurulacak partide genel başkanlık görevi veya yöneticilik yapmayı düşünmüyorum. Osmanlı Ocakları’nda görevime devam edeceğim, milletvekili adayı da olmayacağım. Osmanlı Ocakları’nı da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde milletimize hizmet ederken görmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Kadir Canpolat, yeni kurulacak olan partinin Cumhur İttifakı içerisinde yer alacağını da aktardı.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin