FLAŞ! 5 bin TL yardım. Bakan Göktaş duyurdu. İki ilde selden etkilenenlere 5 bin TL yardım yapılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'tan selden etkilenenlere ilgili son dakika açıklaması geldi. Bakan Göktaş, can kaybının da yaşandığı Batman ve Zonguldak'ta selden etkilenenlere hane başı 5 bin TL yardım yapılacağını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
FLAŞ! 5 bin TL yardım. Bakan Göktaş duyurdu. İki ilde selden etkilenenlere 5 bin TL yardım yapılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Batman ve Zonguldak'ta selden etkilenenlere hane başı 5 bin TL yardım yapılacağını duyurdu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Batman ve Zonguldak'ta yaşanan sel felaketinden etkilenenlerin yanlarında olduklarını belirterek, "Bu kapsamda, Bakanlık olarak afetten etkilenen vatandaşlarımız için hane başı 5 bin TL olmak üzere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımıza, Batman'da 1188 hane için toplamda 5 milyon 940 bin TL, Zonguldak merkezde 100 hane için toplamda 500 bin TL, Zonguldak Ereğli'de 311 hane için toplamda 1 milyon 555 bin TL kaynak aktardık. İki ilimiz için ayırdığımız toplam kaynak 7 milyon 995 bin TL'dir. Yaralarımızı birlikte sarıyor, çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin