Firari suikast zanlısı Levent Göktaş gazetecilere mektup göndermiş. İsmail Saymaz açıkladı: Ben örgüt üyesi değil TSK'nın kahraman bir mensubuyum

Necip Hablemitoğlu suikastının firari zanlısı emekli albay Mustafa Levent Göktaş Bulgaristan'da yakalandı. Gazeteci İsmail Saymaz, Göktaş'ın yakalanmadan 3 gün önce yazdığı ve gazetecilere gönderdiği mektubu televizyon programında aktardı. İşte Levent Göktaş'ın yazdığı mektup.

Google Haberlere Abone ol
Firari suikast zanlısı Levent Göktaş gazetecilere mektup göndermiş. İsmail Saymaz açıkladı: Ben örgüt üyesi değil TSK'nın kahraman bir mensubuyum

Necip Hablemitoğlu suikastının firari zanlısı emekli albay Mustafa Levent Göktaş Bulgaristan'da yakalandı. Gazeteci İsmail Saymaz, Göktaş'ın yakalanmadan 3 gün önce yazdığı ve gazetecilere gönderdiği mektubu televizyon programında aktardı.

İşte Levent Göktaş'ın yazdığı mektuptan İsmail Saymaz'ın aktardığı bazı bölümler: 

"Kamuoyuna saygıyla duyurmak isterim. Ben 1980 yılı Kara Harp Okulu mezunu Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda Tim, Tabur, Alay Komutanlığı yapmış, ülkem, bayrağım, asil milletimin bekası için sayısız girdiğim muharebelerden üç tane üstün cesaret, feraget altın madalyası, 200'e yakın taktirname, 18 adet şerit rozet almış emekli albay avukatım. Herhangi bir örgüt üyesi değil, TSK'nın kahraman bir mensubuyum"

"Benim ya da Özel Kuvvetler mensubu subayların, astsubayların bu olayla uzak, yakın alakası yoktur. Yalan, uydurma ve komplodan ibarettir. Delillenmesi mümkün değildir, kesinlikle böyle bir olay gerçekleşmemiştir. Zaten bizim böyle bir suça girmemiz mümkün değildir. Bu konuda yalan söylüyorsam en değer verdiğim çocuklarım hemen ölsünler. Hatta bu yalan ve komplo benim iğne ucu kadar ilişkim olduğunu hukuk içinde kalarak ispatlasınlar ölmeye hazırım"

“NECİP HABLEMİTOĞLU İSMİNİ BİLE BU HADİSE İLE ÖĞRENDİM”

Neden kaçtığına ilişkin ise, "Ben 2005'de emekli oldum. 2005'de emekli oldum. 2006'da avukat oldum. Çatışmasız normal bir hayata adım atmışken avukat bürom FETÖ mensubu polisler tarafından basıldı. Büroma koydukları DVD nedeniyle gözaltına alınıp tutuklandım. FETÖ mensubu polis ve savcılar tarafından emniyette üretildiği ortaya çıktı bu DVD'nin. Bu mahkemede incelenmedi. Adli emanette açılamaz hale getirildi. Dolayısıyla kendi parmak izlerini sildiler, bu nedenle ben tahliye oldum. 50 yaşına girdim. Yaklaşık 2.5 yılı hücre olmak üzere 5.5 yıl cezaevinde yattım. Gözümde bulanıklık nedeniyle görme kaybı oluştu ve 10 Mart 2014'de tahliye olduktan sonra hayata yeniden başladım. Avukatlık büromu yeniden açtım. Tam normal ve düzenli bir yaşama adım atmışken bu kez yine benimle ve Özel Kuvvetler ile hiçbir ilgisi olmayan, saçma sapan bir komplo ile karşılaştım. Bu süreçte haksız ve hukuka aykırı olarak 5.5 yıl hapis yattığım ve yine aynı şeyleri yaşayacağımı bildiğim için gözaltına kararına uymadım. Bu yüzden kaçtım. Üzgünüm ama sizin de taktir edeceğiniz gibi normal bir insan olarak yaşamama izin verilmiyor. Ben sadece yaşam hakkımı geri istiyorum. Hukuk ve adalet istiyorum. Lütfen bana inanın. Necip Hablemitoğlu ismini bile bu hadise ile öğrendim."

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin