Fatma Şahin neden sessiz kaldığını açıkladı. Muharrem Sarıkaya kameraman Ahmet Demir'e tokat attı, Fatma Şahin sessiz kaldı. Eleştirilerin odağındaki belediye başkanından yeni açıklama geldi ve neden sessiz kaldığını açıkladı

Habertürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya’nın canlı yayın sırasında İHA kameramanı Ahmet Demir’e tokat atması ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in de tepkisiz kalması sosyal medya kullanıcılarını isyan ettirdi. Bir çok kişi Fatma Şahin'e sert tepki gösterdi. Şahin, ilk açıklamasında "aramızda konuştuk ve ben de düşüncelerimi söyledim" demişti. Gelen eleştirilerin tepkisi artınca Şahin'den yeni bir açıklama geldi ve neden sessiz kaldığını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Fatma Şahin neden sessiz kaldığını açıkladı. Muharrem Sarıkaya kameraman Ahmet Demir'e tokat attı, Fatma Şahin sessiz kaldı. Eleştirilerin odağındaki belediye başkanından yeni açıklama geldi ve neden sessiz kaldığını açıkladı

Gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın canlı yayında yaşanan ses problemine müdahale eden İHA kameramanı Ahmet Demir’e yaptığı saldırı anının sosyal medyaya yansıması üzerine bir çok kişi saldırıya tepki gösterdi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de yaşanan olay sırasında sessiz kalarak tepkilerin hedefi olmuştu.

Şahin, görüntülerin ortaya çıkmasından sonra, "Habertürk TV canlı yayını esnasında Muharrem Sarıkaya'nın tepkisi kendisinin de dediği gibi çok yanlıştı. Zaten hemen sonrasında aramızda konuştuk ve ben de düşüncelerimi söyledim. @msarikaya6
kendi mesajında da yazdığı gibi sonrasında Ahmet Demir arkadaşımızdan özür diledi." demişti.

 

FATMA ŞAHİN'DEN YENİ AÇIKLAMA GELDİ

Şahin, yeni bir yazılı açıklama yaparak, olayla ilgili "çok üzgün" olduğunu ifade etti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yaptığı yazılı açıklamasında, şu ifadeleri kullandı:

Habertürk TV’de konuk olduğum bir canlı yayında maalesef son derece nahoş bir durum yaşandı. Yayının başından itibaren yaşanan teknik aksaklıklar Muharrem Sarıkaya’nın çalışan tekniker arkadaşa asla kabul edilemez bir müdahalesiyle devam etti. Kargaşanın daha da büyümemesi için büyük bir gayretle yayına devam etmeye çalıştım.

İlk kez böyle bir olayla karşılaştım ve üzüntümü şu an da tarif etmeme imkan yok. Ahmet Demir kardeşimizin mağduriyetini ve üzüntüsünü o andan beri yüreğimde hissediyorum. Zaten hemen sonrasında Muharrem Sarıkaya ile konuyu konuştuk. O da Ahmet Demir arkadaşımızdan özür diledi. Şunu belirtmek isterim ki, olay anında tepki verememiş olmam tepki duymadığım anlamına gelmiyor. Ancak canlı yayın ortamını bozmak, orada o yayın için emek veren tüm çalışanlara karşı bir saygısızlık olacağından yayına devam etmek için büyük çaba gösterdim.

Çaba gösterdim diyorum, çünkü daha önce hiç şahit olmadığım böyle bir durumda tek düşüncem yayının sürmesini sağlamaktı. Dilerim bugün karşı karşıya kaldığımız bu nahoş olay, bundan sonrasında tüm emekçilerin sosyal ortamlarının ve çalışma koşullarının iyileşmesi konusunda bir farkındalık oluşmasına vesile olur. Tüm kamuoyuna ve özellikle de basın emekçilerine en derin üzüntülerimi ifade etmek isterim.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin