Fatma Girik için Şişli Belediyesi'nde ve Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda tören düzenlendi. Törenin ardından Girik için Teşviki'ye Camiinde cenaze namazı kılındı. Girik, eşi Memduh Ün'ün yanında Bodrum'a defnedilecek

Tedavi gördüğü hastanede hayata veda eden Fatma Girik için Şişli Belediyesi'nde ve Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda tören düzenlendi. Tören sonrası Girik için Teşviki'ye Camiinde cenaze namazı kılındı. Girik, eşi Memduh Ün'ün yanında Bodrum'a defnedilecek.

Google Haberlere Abone ol
Fatma Girik için Şişli Belediyesi'nde ve Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda tören düzenlendi.  Törenin ardından Girik için Teşviki'ye Camiinde cenaze namazı kılındı. Girik, eşi Memduh Ün'ün yanında Bodrum'a defnedilecek

Fatma Girik, hastanede Covid-19'a bağlı viral pnömoni (zatürre) tedavisi görmekteyken gelişen çoklu organ yetmezliği sonucu pazartesi günü hayatını kaybetti.

Yeşilçam efsanesine bugün veda ediyoruz. Usta sanatçı için ilk tören saat 10.00’da 1989-1994 yılları arasında belediye başkanlığı görevini yürüttüğü Şişli Belediyesi'nde gerçekleştirildi.

Saat 11.00’de de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Girik için tören düzenlendi.

BİN KEZ DÜNYAYA GELSEM...


Fatma Girik’in menajeri Bircan Usallı Silan, Fatma Girik’in ardından duygularını dile getirdi:

“Olayı öğrendiğim gün vurgun yemişe döndüm.  Fatma Girik benim için mavi direnişti. Gözlerine küçük bir kız çocuğunu da bir anneyi de… O kadar kapsamlı bir kadındı ki ne desem az… Aşkın en güzelini de yaşadı filmlerin en güzelinde de oynadı. Film yapma hayali vardı. En son hayali Suna Kıraç’ın hayatını oynamak istiyordu. Onun hayatı Fatma Girik’e çok yakındı kısmet olmadı.

Biz Fatma Girik’i filmleriyle değil hayata tutunuşuyla, Atatürk aşkıyla seviyoruz. Onun için milli bayramlar inanılmaz önemliydi. Atatürk benim her şeyimdi, olmazsa olmazım derdi. Fatma Girik’i insan olarak daha fazla bağrımıza bastık. Yaklaşık 10 yıldır hiçbir şey yapmıyordu ama 10 yıldır ona karşı saygımız sevgimiz hiç azalmadı.

Halkın sanatçısıydı. En kıymetli eşyası minicik bir küpesi vardı. Hayvanlara olan aşkı çok başkaydı.

Memduh Ün’ün vefatından sonra bir türlü kendini toparlayamadı. Memduh Bey’in gitmesi onu hayattan erteledi… Kopmadı ama bir yanı gitti. ‘Bin kere dünyaya gelsem, bin kere Memduh’la beraber olurdum, Fatma Girik olmak isterdim, Türkiye’de doğmak isterdim’ derdi.”

MEMDUH ÜN'ÜN YANINA DEFNEDİLECEK

Şişli Belediyesi'nde ve Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılan törenin ardından, Fatma Girik için Teşvikiye Camii’nde cenaze namazı kılındı.  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Kültür Bakanı M. Nuri Ersoy'un da katıldığı cenaze namazı sonrası Girik'in naaşı, hayat arkadaşı Memduh Ün’ün yanına defnedilmek üzere Bodrum’a nakledilecek.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin