Fatih Tezcan'dan Habertürk yazarına tehdit

Atatürk'e hakaretleriyle gündeme gelen ve son olarak 'Erdoğan giderse karınızı, çocuklarınızı bizden nasıl koruyacaksınız' sözleriyle infial yaratan Fatih Tezcan'ın Habertürk yazarı Sevilay Yılman'ı tehdit ettiği ileri sürüldü.

Google Haberlere Abone ol
Fatih Tezcan'dan Habertürk yazarına tehdit

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, Fatih Tezcan'ın kendisini arayarak tehdit ettiğini ileri sürdü. 'Erdoğan giderse karınızı, çocuklarınızı bizden nasıl koruyacaksınız' sözleriyle infial yaratan Fatih Tezcan'ın kendisine "Fatih Tezcan aradı ve bu paylaşıma destek verdiğim için akla ziyan üslup ve ifadelerle tehditler savurdu!" dedi.

Sevilay Yılman, tehdidi köşesine şöyle taşıdı:

"Bu arada tam yazıyı bitirip editöre yollamak üzereydim ki... Twitter’daki hesabımdan kendisiyle ilgili yapılmış bir paylaşımı RT ettiğimden dolayı Fatih Tezcan aradı ve bu paylaşıma destek verdiğim için akla ziyan üslup ve ifadelerle tehditler savurdu! Bilindiği gibi İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, dün akşam soruşturma başlattı. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ile halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit suçlarından... Özel telefonumdan açık açık şahsımı tehdit ederek korkutmaya çalışan Tezcan ile ilgili bu bilgiyi de soruşturmayı başlatan yetkililerin dikkatine sunuyorum... Birileri bu adama Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olduğunu, Muz Cumhuriyeti olmadığını lütfen öğretsin..."

Yazının tamamını okumak için tıklayınız.

Fatih Tezcan'ın Sevilay Yılman'a cevabı şu şekilde oldu:

"Sevilay Yılman,
Seni tehdit ettiğimi söyleyerek her zamanki gibi yine ahlâksızca yalan konuşuyorsun.
Cevabım basit:
Telefonda ses kaydı alıyorum demiştin.
Eğer zerre kadar meslekî namusun varsa, elindeki ses kaydını yayınla ve savcılığa ilet.
‘Ülkece’ bekliyoruz!"

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin