Fatih Portakal’ın çiftliğinde kaçak yapılaşmaya rastlanmadı!

FOX Ana Haber Bülteni sunucusu Gazeteci Fatih Portakal, evinin üstünde drone uçurulduğunu ifade etmiş ve yaşananları 'itibar cellatlığı' diyerek tepki göstermişti.

Google Haberlere Abone ol
Fatih Portakal’ın çiftliğinde kaçak yapılaşmaya rastlanmadı!

FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'ın eşi Armağan Portakal'ın, İzmir'in Seferihisar ilçesindeki çiftliğinde kaçak yapılaşma olduğu yönündeki iddialar üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerinin başlattığı incelemede kaçak yapıya rastlanmadı. Fatih Portakal, iddialarla ilgili açıklama yapmıştı. Portakal, herhangi bir kaçak yapının bulunmadığını söylemiş ve “İtibar celladı olarak hakkınızda emniyette şikayette bulunuldu. Umarım kötü bir durum yaşanmaz” demişti.

Seferihisar ilçesi Camikebir Mahallesi’nde 2015 yılında Fatih Portakal’ın eşi Armağan Portakal adına kurulan Torlak Çiftliği’nde bazı yapıların kaçak olduğu iddiası üzerine ekipler harekete geçti.

KAÇAK YAPI YOK

İzmir Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, Gözsüzler mevkisindeki 8 bin 394 metrekarelik tapu alanına sahip çiftliğe giderek inceleme başlattı. Yapılan ilk incelemede, ailenin 3 parça yapı için 2018 yılında çıkarılan İmar Barışı yasasından faydalandığı tespit edildi.

2016 yılında yapılan 36 metrekare alana sahip atölye olarak kullanılan ahşap bina, depo olarak kullanılan 21 metrekarelik bina ve önündeki pergoleli mutfak olarak kullanılan bölüm ile hobi odası olarak kullanılan 10 metrekarelik ahşap bina için yapı kayıt belgesi alındığı saptandı. Fotoğraflarla da tespit edildi. Çiftlikteki incelemeleri tamamlayan ve gerekli işlemleri yapan ekiplerin söz konusu yapılarla ilgili rapor hazırlayacağı ifade edildi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin