Fatih Portakal'dan 'zam' tepkisi: 'Sakın bu ülkeyi iyi yönetiyoruz demeyin...'

Gazeteci Fatih Portakal, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, akaryakıt fiyatlarına yapılan zamlara çok sert tepki gösterdi. Portakal, "Sakın bu ülkeyi iyi yönetiyoruz demeyin..." ifadesini kullandı.

Google Haberlere Abone ol
Fatih Portakal'dan 'zam' tepkisi: 'Sakın bu ülkeyi iyi yönetiyoruz demeyin...'

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) ÖTV artışı kaynaklı akaryakıt fiyatlarında bugün itibariyle zam yapıldığını duyurdu.

Gazeteci Fatih Portakal, söz konusu zamma sosyal medyadan isyan etti. Portakal, 'Akaryakıtta ÖTV artışı kaynaklı zam' adlı haberi alıntılayıp tepkisini dile getirdi.

Portakal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Sakın bu ülkeyi iyi yönetiyoruz demeyin. Elinizdeki zam yetkisi olmasa bitmişiz. Ne günlerden geçiyoruz. Tam bir yalan dünya!!! " ifadelerine yer verdi.

Öte yandan, Resmi Gazete’de yer alan Cumhurbaşkanı kararına göre benzin, motorin ve LPG ile bazı akaryakıt ürünlerinden alınan özel tüketim vergisi (ÖTV) yüzde 54, yüzde 78 ve yüzde 189 oranında artırıldı. ÖTV miktarı 95 oktan benzinde litre başına 0.8652 liradan 1.3313 liraya, 98 oktan benzinde 1.0283 liradan 1.5836 liraya çıkarıldı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin