Fatih Portakal isyan etti: Saf yerine koyuyorlar..

Fox Ana Haber Spikeri Fatih Portakal, İzmir'deki yazlığıyla ilgili haber yapan Yeni Asır gazetesine bilgilerinin sızdırılmasıyla ilgili olarak yeni bir açıklama yaptı.

Google Haberlere Abone ol
Fatih Portakal isyan etti: Saf yerine koyuyorlar..

Fox Ana Haber Spikeri Fatih Portakal, İzmir'deki yazlığıyla ilgili haber yapan Yeni Asır gazetesine bilgilerinin sızdırılmasıyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a soru sormuştu.

Yeni Asır Gazetesi hakkında da suç duyurusunda bulunan Fatih Portakal, Instagram hesabından yeni bir paylaşım yaparak gerekirse Anayasa Mahkemesi'ne gideceğini açıkladı.

Fatih Portakal konuyla ilgili olarak şunları yazdı:

Ülkede hak arayamamanın hali: Eğer yönetenleri eleştriyorsan hakkını arayamazsın. Onlar öyle zannetmeye devam edebilirler: sadece Çevre ve şehircilik bakanlığında olması gereken arazimin once çalınıp sonra sızdırılan fotolarıyla ilgili bakanlık hukuk hizmetlerinden gelen cevap özeti:

“Kisisel verilerimin çalınıp sızdırılmasıyla ilgili bilgilendirme yazısı nihayet hukuk hizmetleri müdürü tarafından avukatıma gönderildi. e devlet de yanıt hala yok. Her neyse 2 sayfalik cevapta özetle şu deniyor:

1- Yer eşi üstüne basvuruyu o yapmalıydı?
Biz karı kocayız medeni kanuna göre malımız ortak bunu bilmiyorlar her halde! Mernis’e göre kayıtlı adresim burası. Onu bile araştırmamışlar.

2-Hukuk müdürü Ahmet Küçükler bakanlık arşivindeki fotolar için hiçbir yayın organı ya da kişilere servis yapılmadığinı iddia ediyor!
İyi de, ben vermediğime göre birileri yandaş medyaya verdi! Kim verdi!?

3-Basvuru kişisel verileri koruma kapsamında değerlenemezmiş!
Yine soruyorum: Sadece devlette olması gereken fotolar nasıl çalındı? Yandaş gazete çalışanlarına servisi kim yaptı!? İçinizde bir şebeke var farkındasınız değil mi?

4- bakanlık iddialarımızı doğrular bulgulara ulaşamamış.
Ulaşmak istemezseniz zaten ulaşamazsınız. Olay bu kadar basit.

Gözümün içine baka baka yalan söylüyorlar. Aklımla dalga geçmenin ötesinde saf yerine koyuyorlar.
2 sayfalık cevap yazısında ancak kendilerini komik duruma düşrüyorlar!
“İnsan haklarına saygılı hukuk devleti”ymiş! Birey olarak hakkımı savunamamak ve alamamaktan sıkıldım artık.

Simdi sırada Kişisel Verileri Koruma Kurumu var. Sonuna kadar gideceğim. Olmuyorsa #AnayasaMahkemesi o da olmazsa #AİHM...”

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin