Fatih Erbakan'dan ittifak açıklaması: Hiçbir ittifaka kapıyı kapatmadık

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, asgari ücrete yapılan zammı değerlendirerek, "Emekliye ve memura geçinebilmesi için en az yüzde 70 zam yapılmalıdır" dedi. İttifak konusunda da "Hiçbir ittifaka kapıyı kapatmadık." dedi.

Google Haberlere Abone ol
Fatih Erbakan'dan ittifak açıklaması: Hiçbir ittifaka kapıyı kapatmadık

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Diyarbakır’da basın toplantısı düzenledi. Erbakan, işçi, çiftçi, emeklinin ve esnafın geçinemediğini söyledi.

Ekonomik sorunların sorumlusunun mevcut iktidar olduğunu savunan Erbakan, asgari ücrete yapılan son zamların olumlu bir gelişme olduğunu ama yeterli olmadığını belirtti. Erbakan, "Emekliye ve memura geçinebilmesi için en az yüzde 70 zam yapılmalıdır" dedi.  

 "KAYYIMLAR VE HDP'YE KARŞI KAPATMA DAVASI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN EKMEĞİNE YAĞ SÜRÜYOR"

Erbakan, “Belediyelere kayyum atanması çok hassas bir süreç. Mutlaka iddialara yönelik somut delillerin hızlı bir şekilde ortaya konulması lazım. Belediye başkanlarının teröre desteği var ise somut delilleri ile ortaya konulması lazım. Halkın kafasındaki soru işaretlerinin en açık bir şekilde giderilmelidir. Belediyelere kayyım atanması ve HDP’ye karşı kapatma davasının açılması terör örgütü PKK’nın ekmeğine yağ sürüyor. Örgüt bunu siyasi propaganda malzemesi olarak kullanıyor. Dediğimiz gibi bu konuda somut delillerin net ve hızlı bir şekilde ortaya konulması lazım” diye konuştu. 

"HİÇBİR İTTİFAKA KAPIYI BUGÜNDEN KAPATMADIK"
Seçim ittifakları içinse Erbakan, "Bu konuda seçime yakın zamanda karar vereceğiz. Gönlümüzden geçen tek başımıza girmek ama hiçbir ittifaka da kapıyı bugünden kapatmadık" dedi. 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin