Fatih Altaylı'dan MHP'li vekile tehdit davası

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "İnanç vergisi alınsın" diyen Fatih Altaylı için "Fatih Altaylı denen zavallı, gördüğüm ilk yerde düşman muamelesi göreceksin" demişti. Altaylı o sözlere cevap verdi.

Google Haberlere Abone ol
Fatih Altaylı'dan MHP'li vekile tehdit davası

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "İnanç vergisi alınsın" diyen Fatih Altaylı için "Fatih Altaylı denen zavallı, gördüğüm ilk yerde düşman muamelesi göreceksin" demişti.

Fatih Altaylı'dan MHP'li Enginyurt'a cevap gecikmedi. Fatih Altaylı, Habertürk'teki köşesinde bugün MHP'li vekil için yargıya gideceğini açıkladı.

Fatih Altaylı konuyla ilgili olarak şunları yazdı:

İki nedeni var!

Söylemediğim, ağzımdan çıkmayan sözler üzerinden bana tehdit ve hakaret kampanyası yürüten iki vekil hakkında ‘Ne yapacaksın?’ diye soranlar var.

Ne yapacağım. Tabii ki, yargıya gideceğim.

Tehdit ve hakaret ve hedef gösterme öyle kolay işler değil.

Herkes haddini bilecek.

Bu kadar mı?

Evet bu kadar!

Bazı okurlar “Birkaç gün önce sağlık çalışanlarına dokunanı döverim boyum 190 diyordun. Cemal Enginyurt’a da desene” demişler.

İki nedenle böyle bir şey söylemem.

1- Kendisi öyle veya böyle bir milletvekili. Seçmenlerine saygımdan ötürü böyle bir şey söyleyemem.

2- Aynı kişi daha önce emekli Albay Ali Türkşen’e sallamış Türkşen’den "Yiğidim buradan boş sallama, yakın düşeriz bir gün laf çakmak nasıl olur kısa mesafeden gösteririm ben sana. Türk Ordusu'nun şerefini iki paralık edenlerle yan yana durmaya devam...” yanıtını alınca sesi soluğu ve hatta nefesi kesilmişti. Yani anladınız siz onu!

Yazının tamamını okumak için tıklayınız.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin