Fahrettin Koca açıkladı: Toplu taşımada maske zorunluluğu kalktı mı? Maske yasağı bitti mi?

2020 yılından bu yana pandemi ile mücadele kapsamında hem açık hem de kapalı alanlarda maske zorunluluğu vardı. Son yapılan bilim kurulu toplantısında açık havada maske zorunluluğu kalkarken, toplu taşıma için maske yasağının vakaların 1000’in altına düşmesi ile kalkacağı açıklanmıştı. Son günlük vaka sayısının üç gün üst üste 1000’in altında seyretmesinden sonra vatandaşlar toplu taşımada maske yasağının kalkıp kalkmadığını merak ediyor. Peki, Maske yasağı bitti mi?

Google Haberlere Abone ol
Fahrettin Koca açıkladı: Toplu taşımada maske zorunluluğu kalktı mı? Maske yasağı bitti mi?

Sağlık Bakanlığı, Günlük Koronavirüs Tablosu'nu ‘covid19.saglik.gov.tr’ adresinden paylaştı. Buna göre; son 24 saatte 129 bin 961 COVID-19 testi yapıldı, 864 kişinin testi pozitif çıktı, 2 kişi yaşamını yitirdi, iyileşenlerin sayısı ise 1107 oldu.

İki gündür binin altında seyreden vaka sayısı bugün de binin altında gelince toplu taşımada maske zorunluluğu kalkmış oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ‘Vaka sayıları arka arkaya üç gün 1000’in altında gerçekleşti. Toplu taşıma araçlarında maskeleri istersek çıkarabiliriz. Yol maskesiz daha kısa.’ dedi.

‘KALABALIK KAPALI ALANLAR İÇİN MASKEMİZİ YANIMIZA ALABİLİRİZ’

Bakan Koca, hastaneler hariç maskenin mecburi olmaktan çıktığını hatırlatarak uyardı:

‘Fakat bunca tecrübeden sonra, başta toplu taşıma araçları olmak üzere, kalabalık kapalı alanlar için maskemizi yanımıza alabiliriz.’

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin