Facebook'un sahibi Meta'dan çok büyük hamle: Kendi Twitter'ını kuracak!

WhatsApp, Facebook ve Instagram’ı bünyesinde bulunduran Meta, metin güncellemelerinin sosyal medyada paylaşılması için yeni bir sosyal medya platformu oluşturulması için çalışmaların sürdüğü bildirdi.

Google Haberlere Abone ol
Facebook'un sahibi Meta'dan çok büyük hamle: Kendi Twitter'ını kuracak!

Haber ilk olarak MoneyControl ve Platformer sitelerinde yer alırken Meta sonrasında merkeziyetsiz bir sosyal medya platformu üzerinde çalışmalar yapıldığını doğruladı.

Meta tarafından cuma günü yapılan açıklamada, metin güncellemelerinin sosyal medyada paylaşılması için yeni bir sosyal medya platformu oluşturulması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

İLK ETAPTA INSTAGRAM KULLANICILARI ULAŞILABİLECEK

Yeni sosyal medya platformunun şimdilik Instagram markası altında “P92” kodadıyla anılması planlanıyor. İlk etapta Instagram kullanıcıları kendi kullanıcı isimleri ve kodlarıyla bu platforma ulaşabilecek.

Bu yeni sosyal medya platformunun milyarder Elon Musk’ın satın aldığı ve son dönemde önemli sorunlar yaşayan Twitter’a ciddi bir rakip olması bekleniyor.

Metin güncellemelerinin paylaşılması için oluşturulacak yeni sosyal medya platformu ile içerik üreticilerinin ve tanınmış kişilerin ilgi alanlarıyla ilgili güncellemeleri paylaşabilecekleri ayrı bir mecra kurulması hedefleniyor.


Meta şirketi tarafından yapılan açıklamada, “Metin güncellemelerini paylaşmak için bağımsız, merkezi olmayan bir sosyal ağ oluşturuyoruz. İçerik oluşturucuları ve tanınmış kişilerin ilgi alanlarıyla ilgili güncellemeleri zamanında paylaşabilecekleri ayrı bir alan için önemli bir fırsat olduğuna inanıyoruz.” denildi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin