EYT düzenlemesi ve başörtüsü düzenlemesi ana gündem maddesi. Gözler kabine toplantısına çevrildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında kabine toplantısı başladı. Gündemin en önemli konuları arasında EYT düzenlemesi, sözleşmeli personel ve taşeronların durumu ve başörtüsüne anayasal güvence sağlayacak düzenleme ana maddeler olacak.

Google Haberlere Abone ol
EYT düzenlemesi ve başörtüsü düzenlemesi ana gündem maddesi. Gözler kabine toplantısına çevrildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında kabine toplantısı başladı.. Gündemin en önemli konuları arasında EYT düzenlemesi, sözleşmeli personel ve taşeronların durumu ve başörtüsüne anayasal güvence sağlayacak düzenleme ana maddeler olacak.

Kabine toplantısı, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşecek. EYT düzenlemesi, geçici işçiler, sözleşmeli personel ile taşeronların durumu, başörtüsüne anayasal güvence sağlayacak anayasa değişiklik teklifi toplantının ana gündem maddeleri olacak.

MİLYONLARCA EYT'Lİ BEKLİYOR

Kabine Toplantısı'nda, yaklaşık 6 milyon kişiyi ilgilendiren EYT düzenlemesi değerlendirilecek. Sona yaklaşılan çalışmanın detayları konuşulacak. EYT için geçtiğimiz günlerde Çalışma Bakanı Vedat Bilgin aralık ayını işaret etmişti. Ayrıca, kamudaki 550 bin sözleşmeliye yönelik kadro çalışması, mevsimlik ve geçici işçilerin durumu ile taşeron işçilerin kadroya alınması için yürütülen çalışmalar da görüşülecek.

BAŞÖRTÜSÜ DÜZENLEMESİ DEĞERLENDİRİLECEK

Başörtüsü düzenlemesi de Kabine'nin gündeminde olacak. Hazırlıkları tamamlanan anayasa değişiklik teklifi ele alınacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın muhalefete yaptığı referandum çağrısının ardından yol haritası görüşülecek.

Ekonomi de gündemin en önemli maddelerinden biri olacak. Enflasyonla mücadele konusunda atılan adımlar ve sonuçları değerlendirilecek. Terörle mücadele ve Yunanistan ile Ege Denizi'nde yaşanan gerilim kabine toplantısının olası gündem maddelerinden olacak. Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklama yapılacak.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin