'Ey dindarlar! Güneş, Takvim ve benzeri şovmen gazetelerin haberleriyle politika oluşturmayınız'

Yeni Şafak yazarından meslektaşına destek, hükümete yakın gazetelere eleştiri...

'Ey dindarlar! Güneş, Takvim ve benzeri şovmen gazetelerin haberleriyle politika oluşturmayınız'

Yeni Şafak yazarı İbrahim Tenekeci, bugünkü köşesinde aynı gazetedeki meslektaşı Kemal Öztürk'e destek verdi.Öztürk'ün geçtiğimiz günlerde medyayla ilgili kaleme aldığı ve "hep beraber çürüyoruz" dediği yazısına destek olan Tenekeci, Öztürk'ün yazısının yanına Ali Aktaş'ın şu cümlesini de koydu: "Ey dindarlar! Güneş, Takvim ve benzeri şovmen gazetelerin haberleriyle politika oluşturmayınız." Tenekeci'nin yazısı şöyle:İnsanın çelişkisiHer gece, kendime aynı soruyu soruyorum: Bugün bir insana haksızlık etmiş olabilir miyim? İyi bir kimseyi üzmüş?

Biliyoruz ki, insanlar arasındaki birçok sıkıntı, hatta önyargı, oturup konuşamamaktan kaynaklanıyor. Yüz yüzden utanır, utanıyor. Karşılıklı konuşulduğu vakit, bunun ne demek olduğunu daha iyi anlıyoruz.

Şunu da sıklıkla yaşıyoruz: Yanlış anlama ve anlaşılma kapısı bir kez açıldığı vakit, kolaylıkla kapanmıyor. Mesele, işi oraya getirmemekte.Hayatın acımasız olduğu söyleniyor. Asıl acımasız olanlar, bunu diyenlerdir. Evet, insanlar.Tüm cesaretimi toplayıp kurşuna dizilen bir rejim askerinin görüntüsünü izlemeye niyetleniyorum. Videoya tıklar tıklamaz, bir sakız reklâmı başlıyor. Yüksek müzik eşliğinde, 'yepyeni bir ferahlık deneyimi' deniliyor. Birazdan adam ölecek. İşte böyleyiz.

Yazının tamamını okumak için tıklayın.


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin