Evi olan iş yeri olan aman dikkat: Son tarihi sakın kaçırmayın!

Gelir vergisi beyannamelerinin verilme süresinde değişikliğe gidildi. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 31 Mart gün sonuna kadar verilmesi gereken 2022 takvim yılına ait Yıllık Gelir Vergisi beyannamelerinin verilme süreleri 5 Nisan 2023 Çarşamba gününe kadar uzatıldı.

Google Haberlere Abone ol
Evi olan iş yeri olan aman dikkat: Son tarihi sakın kaçırmayın!

Gelir İdaresi Başkanlığı(GİB) internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 31 Mart gün sonuna kadar verilmesi gereken 2022 takvim yılına ait Yıllık Gelir Vergisi beyannamelerinin verilme süreleri ile bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme sürelerinin 5 Nisan Çarşamba gün sonuna kadar uzatılması kararlaştırıldı.

Ayrıca yine 31 Mart'a kadar verilmesi gereken 2023/Şubat dönemine ilişkin "Form Ba" ve "Form Bs" bildirimlerinin verilme süresinin 7 Nisan Cuma günü sonuna kadar uzatıldı.

Elektronik defter uygulamasına dahil olanlar tarafından oluşturulması ve imzalanması gereken e-Defterlerin oluşturulma ve imzalanma süresi ile aynı sürede Gelir İdaresi Başkanlığı Bilgi İşlem Sistemi'ne yüklenmesi gereken Elektronik Defter Beratlarının yüklenme süresi de 7 Nisan Cuma gün sonuna kadar yapılabilecek.

Kaynak: A.A
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin