Esra Erol'dan 7050 tekerli sandalye

Hafta içi her gün atv ekranında yayınlanan Esra Erol’da programı umut kaynağı olmaya devam ediyor... Erol, "Gerçek kahramanları uzaklarda aramayın, onlar aramızda, her gün onlarla birlikte yaşıyoruz. Sevgi varsa, engel yoktur" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Esra Erol'dan 7050 tekerli sandalye

Esra Erol, dünkü programında 'Dünya Engelliler Günü'nü unutmadı. Programda "akülü aküsüz gönlünüzden kopan tekerlekli sandalye bağışlarının ihtiyacı olanlarla buluşması için aracılık ediyorum" diyerek ihtiyaç sahiplerine toplam ‘7050 tekerlekli sandalye’ gönderildiğini açıkladı.

Erol, “Değerini fark etmediğimiz ama kullandığımız kollarımız, bacaklarımız bazılarımızda yok ve onlar o yoklukla bizimle aynı hayatı yaşıyorlar. Onlar o kadar büyük kahramanlar ki kolları olmadan sarılmayı, bacakları olmadan koşmayı, gözleri olmadan görmeyi biliyorlar. Ben “engel” sözcüğünü kullanmayı sevmiyorum. Bunun bir ayrımcılık olduğunu düşünüyorum. Çünkü hepimiz engellerle aynı mesafedeyiz. Bu gerçeği hiç unutmamamız gerektiğinin altını çizdi ve hükümetin, yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının talep ettiği her tür desteği sonuna kadar vermek insanlık görevim” dedi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin