Esnafa kapatma şoku! Tava ciğerinde tarifeye uymayan esnaf kapatılacak! Cingöz zam haberini verdi: Yılbaşından sonra porsiyon fiyatları değişebilir

Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, Edirne'nin meşhur lezzetlerinden tava ciğerinin porsiyonunu tarife dışı fiyatlarla satan esnaflara disiplin cezası verildiğinii açıkladı. "Meşhur tava ciğerinde tarifeye uymayan esnafa "kapatma" cezası gelebilir" bilgisini veren Cingöz, tarife fiyatlarında yılbaşından sonra değişiklik yapılabileceğini söyledi.

Google Haberlere Abone ol
Esnafa kapatma şoku! Tava ciğerinde tarifeye uymayan esnaf kapatılacak! Cingöz zam haberini verdi: Yılbaşından sonra porsiyon fiyatları değişebilir

Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, Edirne'nin meşhur lezzetlerinden tava ciğerinin satışında tarife dışı farklı fiyat uygulamaları nedeniyle ciğerci esnafını uyardı.

"PORSİYONU 75 LİRAYA SATMAYANLAR DİSİPLİNE SEVK EDİLECEK"

Cingöz, gazetecilere yaptığı açıklamada, tava ciğerin farklı fiyat tarifeleriyle satıldığı bilgisinin kendilerine de geldiğini söyledi.

Porsiyonu 75 lira olan ciğerin farklı fiyatlarda satan esnafı disipline sevk ettiklerini belirten Cingöz, "Bizim uyguladığımız ceza sınırı da belli, en üst seviye yani 2 aidat, bu da 1300 liraya tekabül ediyor, tarifeye uymamanın tekrarlanması halinde bu cezanın iki katı ceza yazılıyor, en son durum kapatmaya kadar gidebilir." dedi.

"YILBAŞINDAN SONRA ZAM GELEBİLİR"

Ciğerci esnaflarından bir kısmının kendi birliklerine bir bölümünün de Edirne Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı olduğunu ifade eden Cingöz, denetimlerin Ticaret Müdürlüğünce yapılması gerektiğini vurguladı.

Hem esnafın hem de vatandaşın mağdur olmasını istemediklerini ifade eden Cingöz, yılbaşından sonra tarifenin yeniden değerlendirilebileceğini ifade etti.

Kaynak: A.A
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin