Esenler ve Bayrampaşa'da korkuyu yaşıyorlar. Binadaki çatlaklara el giriyor: Kolonlar çatlamış, pas tutan demirler çürümüş vatandaşlar yardım istiyor

Kahramanmaraş'taki deprem felaketi sonrası gözler olası büyük depremin beklediği İstanbul'a çevrilirken, Bayrampaşa ve Esenler'deki binalar alarm veriyor. Esenler'de pas tutan demirleri çürüyen, kolonları çatlayan 5 katlı binada oturan vatandaşlar yardım istiyor. Bayrampaşa'da ise bir binanın kolonları çatladı, sıvaları dökülmeye başladı.

Google Haberlere Abone ol
Esenler ve Bayrampaşa'da korkuyu yaşıyorlar. Binadaki çatlaklara el giriyor: Kolonlar çatlamış, pas tutan demirler çürümüş vatandaşlar yardım istiyor

Depremlerin ardından gözler İstanbul'da bulunan binalara çevrildi. Esenler Oruç Reis Mahallesi'nde bulunan 35 yıllık 5 katlı binada yaşayanlar korkudan uyuyamadıklarını belirtiyor. Deniz kumundan yapılan binanın pas tutarak çürüyen demirleri, çatlayan kolonları nedeniyle yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

"KORKUDAN UYUYAMIYORUZ"

Bina sakinlerinden Sevgi Köker, "Binamız 30 yıllık bir bina. Kolonları patlamış durumda. Esenler Belediyesi'ne başvuru yaptık, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden de onay bekliyor. Gelip bakılmasını istiyoruz ya da kentsel dönüşüme girmesini istiyoruz. Biz korkudan uyuyamıyoruz. Demirler çürük durumda gösterdiğim gibi. Paslı bir şekilde dökülüyor. Deniz kumundan yapılmış. Durumumuz yok ki başka yere gidelim. Kira verecek durumumuz da yok. Kiralar belli zaten. Çocuğumuz da var, korkudan uyuyamıyoruz" dedi.

KOLONLARDA DERİN ÇATLAKLAR 

Bayrampaşa'da, Altıntepsi Mahallesi'nde 3 katlı binanın duvar ve kolonlarında çatlaklar oluştu. Binanın dış cephesindeki sıvaların dökülmesi ve kolonlarındaki derin çatlaklar apartman sakinlerinde tedirginliğe neden oldu. Çatlakların arasına bir elin yarısına kadar girmesi dikkat çekti.

Kaynak: DHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin