Erdoğan-Putin görüşmesi öncesi Kremlin'den flaş İdlib açıklaması!

Erdoğan-Putin görüşmesi öncesinde Kremlin'den İdlib konusunda 'Maalesef o bölgelerde teröristlerin etkinliği devam ediyor. Bu, kabul edilemez ve tehlikeli' açıklaması geldi.

Google Haberlere Abone ol
Erdoğan-Putin görüşmesi öncesi Kremlin'den flaş İdlib açıklaması!

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Putin ile Erdoğan'ın 29 Eylül'de Soçi'de gerçekleşecek zirvesi öncesinde Rossiya 1 televizyonuna verdiği demeçte Suriye'nin İdlib bölgesindeki gelişmelere değindi.

Sputnik Türkiye'de yer alan habere göre Peskov, Putin ile Erdoğan'ın "siyasi irade ortaya koyarak İdlib konusunda mutabakat sağlamak için müzakere potansiyeli bulduklarını" belirtti. Peskov, "Mutabakatlar sağlandı. Maalesef o bölgelerde teröristlerin etkinliği devam ediyor. Bu, kabul edilemez ve tehlikeli. Suriye'de çözüm sürecini engelliyor. Tüm bunlar gündemde olacak" dedi.

 

 Erdoğan'ın Kırım'la ilgili açıklamalarına ilişkin ise Peskov "Her şeye rağmen Türkiye, çok gelişmiş ilişkilerimizin olduğu ve bu gelişmiş ilişkilerin yanında görüş ayrılıklarımızın da olduğu bir partnerimiz. Türkiye'nin, sayın Erdoğan'ın Kırım konusundaki tutumunu iyi biliyoruz ve onlar bunu saklamadı. Bu açıklamalar, biraz nahoş bir iz bıraktı, ancak bu, Erdoğan'ın Rusya ziyaretinin başarılı, zengin içerikli ve yapıcı geçme perspektifine hiçbir şekilde zarar vermez."

Kremlin Sözcüsü, Putin ile Erdoğan arasında "gerçekten de son derece güvene dayalı iş ilişkileri bulunduğunu ve bu ilişkilerin ciddi müzakereler için zemin hazırladığını" belirtti.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin