Erdal Bakkal rolüyle tanınan Cengiz Bozkurt deprem bölgesinde: Yaraları sarmaya çalışıyoruz

Ünlü oyuncu Cengiz Bozkurt, 11 ilimizi etkileyen yıkıcı depremlerin ardından depremzedelere yardım etmek için bölgeye gitti. Günlerce gönüllü olarak çalışan Bozkurt, yaşadıklarını anlattı.

Google Haberlere Abone ol
Erdal Bakkal rolüyle tanınan Cengiz Bozkurt deprem bölgesinde: Yaraları sarmaya çalışıyoruz

Exxen'de yayınlanan 'Leyla ile Mecnun' dizisinde canlandırdığı 'Erdal Bakkal' karakteriyle tanınan oyuncu Cengiz Bozkurt, Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıkıma neden olduğu kentlerde gönüllü olarak yardım faaliyetlerine katıldı.

'Erdal Bakkal' rolüyle hafızalara kazınan oyuncu Cengiz Bozkurt da eşinin memleketi Kahramanmaraş ile başladığı yardım faaliyetlerini İskenderun'da sürdürüyor.

'FELAKETİ DAHA İYİ ANLADIK'

1999 Gölcük Depremi sonrası oluşturulan Dayanışma Gönüllüleri grubu ile birlikte çalışan Bozkurt, yaklaşık 20 gündür bölgede olduğunu söyledi. İlk olarak eşinin memleketi olan Kahramanmaraş'a gittiğini anlatan Bozkurt, şöyle konuştu:

"Eşimin köyü olan Çiğli köyüne gittik. Köyün ortasından fay geçmiş. Orada da evler yıkıldı. İlk olarak oraya müdahale ettik. Enkaz altından çıkarılanlar vardı. 30'un üzerinde kayıp var. Oraya odun ve erzak ulaştırdık. Kahramanmaraş merkezdeki yıkımı da gördüm. Bölgedeki felaketi daha iyi anlamış olduk canlı gözle gördükten sonra. Pazarcık, Adıyaman ve Hatay'a geçtim. Hatay'da Samandağ, Defne ve Antakya merkezde beşer, altışar gün kalarak İskenderun'a geçtim."

Erdal Bakkal rolüyle tanınan Cengiz Bozkurt deprem bölgesinde: Yaraları sarmaya çalışıyoruz

'ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR YARALARI SARMAYA ÇALIŞIYORUZ'

İskenderun'da da Dayanışma Gönüllüleri ile faaliyet gösterdiklerini aktaran Bozkurt, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz, bağışçıların gönderdiği çadırları, erzakları, suları insanlara ulaştırıyoruz. Buradaki insanlarla istişare ederek onların fikrini alarak, onları bu dayanışma sürecine ortak ederek bu yaraları sarmaya çalışıyoruz. Biz de elimizden geldiği kadar... Vicdanı olan bir sürü genç arkadaş buradayız. Hayat normale döndü gibi görünüyor ama normale dönmüş değil. Ben genelde insanların barınması, yiyecek yardımı, yemek gibi konularda destek sunmaya çalışıyorum."

Bozkurt, deprem bölgesinde ihtiyaç olduğu sürece yardım etmeyi sürdüreceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: A.A
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin