'Erdal arkadaş, Başbakan'ın önüne pijamayla çıkılır mı?'

Hürriyet yazarı, Erdal Şafak'ın Başbakan'la çekilmiş fotoğrafını köşesine taşıdı.

Google Haberlere Abone ol
'Erdal arkadaş, Başbakan'ın önüne pijamayla çıkılır mı?'

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdal Şafak'ın Başbakan Binali Yıldırım ile çekilmiş bir fotoğrafını köşesine taşıdı. Özkök, bu fotoğrafı 1997'de çekilen dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz ile Aydın Doğan arasındaki, o çok konuşulan fotoğrafa benzetti ve Erdal Şafak'a seslendi.Ertuğrul ÖZKÖK / HÜRRİYETERDAL ARKADAŞ, BAŞBAKAN’IN ÖNÜNE PİJAMAYLA ÇIKILIR MIÜSTTE soldaki fotoğraftaki iki kişiyi tanıdınız mı?

Sağdaki, ülkemizin seçilmiş Başbakanı Binali Yıldırım...

Yanındaki de iktidarı destekleyen Sabah gazetesinin genel yayın yönetmeni Erdal Şafak...

Başbakan takım elbiseli... Gazeteci tişörtlü ve blucinli...

Fotoğraf bu ay çekildi.

Yandaki ikinci fotoğrafta ise dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz ve Hürriyet gazetesinin sahibi Aydın Doğan var...

O fotoğraf 1997 yılının Haziran ayında bir pazar günü Aydın Doğan’ın evinin kapısında çekildi. Üzerinde pazar günü giydiği rahat bir tişört, ayağında pantolonu, belinde kemeri vardı.

İktidar yanlıları, bu fotoğraf yüzünden, “Başbakanın karşısına pijama ile çıktı”diye Aydın Doğan’a atmadık iftira  bırakmadılar. Bunlar arasında Sabah gazetesinin yazarları da vardı.

Şimdi ben de Sabah gazetesinin genel yayın yönetmenine sesleniyorum: “Huu Erdal, koskoca seçilmiş başbakanın karşısına böyle pijamayla çıkmak oldu mu?...”

- NOT: Ben atlamışım, bunu eski bir Hürriyet çalışanı olan Bülent Mumay fark etmiş ve yazmış. Orada gördüm.Yazının devamını BURADAN okuyabilirsiniz.


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin