Enkazdan çıkarılan teknolojik aletlere ne olacak? Telefon tablet ve bilgisayarlar çalışıyorsa ekipler onları kime verecek?

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle Hatay'da yıkılan binaların enkazında bulunan telefon, tablet ve bilgisayarların nasıl saklanacağı nasıl korunacağı ya da sahiplerinin nasıl bulunacağı merak konusu. O konuya ilişkin bilgi geldi. Teknolojik aletlerin nasıl muhafaza edildiği açıklandı.

Google Haberlere Abone ol
Enkazdan çıkarılan teknolojik aletlere ne olacak? Telefon tablet ve bilgisayarlar çalışıyorsa ekipler onları kime verecek?

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle Hatay'da yıkılan binaların enkazında bulunan telefon, tablet ve bilgisayarların akıbeti ne olacak merak konuyudu.

Vatandaşlar depremin etkisiyle can derdine düşmüşken o an teknolojik aletlerini düşünmedi.

Ancak haberleşmek için en önemli araç olan teknolojik aletler enkazdan çıkarıldığında ne yapılıyor akıllarda bir soruydu. O sorunun cevabı belli oldu. 

Teknolojik aletlerin nasıl muhafaza edildiği açıklandı. polis ekiplerince tutanakla alınıp özel depoda muhafaza ediliyor.

Enkaz kaldırma çalışmalarında özel eşyaların korunması için işlemler de titizlikle yürütülüyor.

Arama kurtarma faaliyeti yapan ekipler ile çevredekilerin bulduğu telefon, tablet ve bilgisayar gibi eşyalar, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince tutanakla teslim alınıyor.

DEPREM DELİLLERİ DE TOPLANIYOR

Polisler, kendilerine ulaştırılan malzemelerin yanı sıra daha fazla kişinin eşyasını bulabilmek için yıkıntılardaki incelemeleri sürdürüyor.

Değerli malzemeler ve depremle ilgili deliller, 24 saat ekiplerce korunan özel bir depoya ulaştırılıyor.

İlgili savcılıkların koordinesinde yürütülen faaliyetlerde eşyaların nerede, nasıl, ne zaman bulunduğu kayıt altına alınıyor, sahiplerinin belirlenmesini sağlayacak detaylar toplanıyor.

İlçe genelinde bulunan telefon, tablet ve bilgisayarlar da bu depoda saklanıyor.

Telefon, tablet ve bilgisayarların ilerleyen süreçte Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca yapılacak tespitle sahiplerine teslim edileceği öğrenildi.

Kaynak: A.A
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin