Engin Akyürek’ten 21 öykü!

Ünlü oyuncu, 'Sessizlik' isimli bir kitap çıkardı.

Engin Akyürek’ten 21 öykü!

Ünlü oyuncu Engin Akyürek, 'Sessizlik' isimli bir kitap çıkardı. Önümüzdeki hafta raflardaki yerini alacak olan kitapla, ünlü oyuncunun 21 öyküsü yer alıyor.

Kitaptaki 21 öykünün 18’i ünlü oyuncunun düzenli olarak yazılarının yer aldığı Kafasına Göre adlı dergide yayımlandı. 3 öykü ise ilk kez okurla buluştu. Akyürek raflara çıkan kitabında, çocukların boş arazi görünce topu alıp koştuğu, komşuların teklifsizce birbirlerinin kapısını çaldığı, bayramların hep birlikte kutlandığı, mutlulukların, acıların paylaşıldığı yılları anlatmaya çalıştı.

Engin Akyürek, ilk baskısı 10 bin olan, 21 öyküden oluşan ve 25 TL’den satışa sunulacak kitabından elde edilecek geliri, Darüşşafaka’ya bağışlayacak. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü mezunu olan Akyürek’in, Doğan Kitap’tan çıkacak eserinin kapağında, oyuncunun gözünün de fotoğrafı bulunuyor.

Kitaptan bölümler

Arsızlığı aramızdaki ilişkinin zamansal yolculuğuyla ilgili değildi. Arsız olduğu zamanlar gözlerini bana diker, benimle dalgasını geçip kedilik görevlerini asla yerine getirmezdi. Kedinin görevleri mi olur, demeyin. Hani kendini iki sevdirir, yalandan mauvv der, oyun icabı da olsa suçluluk duygusu yaratır ya, ondan diyorum...

Dünyanın en güzel aşk sahnesini çekiyorduk. Kolumdaki hesap makineli saatime bakarak “Pardon! Saatiniz kaç” demişti. Saatim 8.15’i gösteriyordu. Zamanın çeyrekliğinin bir lüzumu yoktu. Yirmi geçelerde inecekti zaten. Sesini içimin kayıt cihazı hafızasına almıştı. Bütün seslerde artık onun da notası olacaktı.

Sayfa Derleme Süresi: 3.6220 saniye