Emniyet Müdürü'nden Erk Acarer ve Sedat Peker'in iddialarına flaş yanıt! 'Uyuşturucudan tutuklanma FETÖ kumpası'

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddiaları, Birleşik Arap Emirlikleri'nin izin vermemesi nedeniyle gazeteci Erk Acarer'in hesabından paylaşılmıştı. İddialarda adı geçen 3. Sınıf Emniyet Müdürü Ekrem Eren Ermiş'in avukatı Faruk Lokman bir açıklama yaptı. Vekili olduğu Ermiş'e geçmiş yıllarda FETÖ'nün kumpas kurduğunu dile getirdi.

Google Haberlere Abone ol
Emniyet Müdürü'nden Erk Acarer ve Sedat Peker'in iddialarına flaş yanıt! 'Uyuşturucudan tutuklanma FETÖ kumpası'

Gazeteci Erk Acarer, organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker'in kendisine gönderdiği iddiaları Twitter hesabından paylaşmış, Peker de retweet yapmıştı.

O tweetlerde ismi geçen 3. Sınıf Emniyet Müdürü Ekrem Eren Ermiş'in avukatı Faruk Lokman bir açıklama yaptı.

Acarer'in paylaşımlarında Ermiş'in adı Ermeni Vakfı Başkanı Bedros Şirinoğlu'ndan rüşvet isteyen polisler arasında sayılmıştı.

Ermiş'in daha önceden de uyuşturucu operasyonu nedeniyle bir müddet hapishanede kaldığı belirtilmişti.

O paylaşımlarda şu ifadeler yer almıştı:

Ocak ayında Ermeni Vakfı Başkanı Bedros Şirinoğlu’ndan resmi koruma polisi vasıtasıyla…

Yüksek rütbeli bazı emniyet müdürleri 500 bin TL rüşvet isterler. Olay şu şekilde gelişir. Foto Film Şube Müdürü Ekrem Eren Ermiş, Bedros Şirinoğlu’nun koruma polisi Selami Tellioğlu’nu yanına çağırarak Bedros Şirinoğlu’na…

Fazladan bir ihtisaslı araç yapmışsınız (kanun dışı bir şekilde), bu arabayla da yasadışı bir şekilde kara para taşımacılığı yapıyormuşsunuz. Bana bunu Kaçakçılık Şube Müdürü Engin Süngü söyledi. Koruma Şubeden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Saraç da biliyor!

Bu konu İl Emniyet Müdürü’ne aksettirilecek. Bedros Bey 500 bin TL verirse konu kapanacak’ diyor. Koruma polisi olayı Bedros Bey’e anlatır ve bu üst müdürlerin şikayet edilmesi fikrini verir. Önce İl Emniyet Müdürlüğündeki bazı yetkililere konu anlatılır.

Daha sonrasında Bedros Bey daha önceden tanıdığı süslü sülümana önce mektup yazar, daha sonra da telefonla görüşüp süslü sülümanı bilgilendirir. Makamına saygım olan ancak kendisine saygı duymadığım süslü süleyman da gereğinin yapılacağını söyler.

Müfettiş görevlendirir. Esas hikaye bundan sonra başlar. Koruma polisi, emniyet müdürüyle arasında geçen konuşmaları ses kaydına aldığı, sayfalarca süren Whatsapp yazışmalarının çıktısını alarak dosyaya ekler.

Ancak enteresan gelişmeler olur. Rüşvet istenen ses kayıtları, Whatsapp yazışmaları ortadayken; 3 emniyet müdürü korunurken bu delilleri kaydeden koruma polisini sıkıştırmaya başlarlar, dosyayı kapatmak için. Ocak ayında meydana gelen bu olayda halen daha bir netice yok.

Konu kapatılmak isteniyor. Bedros Bey koruma polisinin görevini layığıyla yaptığını söyleyip diğer müdürler için ‘Bunlar üniformalı soyguncular’ diyor. Koruma polisi aniden görev yeri değiştirilince isyan edip, emeklilik dilekçesi verip görevden ayrılıyor.

Ancak Koruma Şubeden sorumlu müdür yardımcısı hala görevinin başında. Kaçakılık Şube Müdürü Engin Süngü hala görevinin başında. Foto Film Şube Müdürü Ekrem Eren Ermiş bildiğim kadarıyla şark tayinine gitmiş, Ağrı’ya tayin olmuş."

Ancak o da görevinin başında. Şu ana kadar ses kaydı, Whatsapp yazışmaları olduğu halde konu savcılığa aksettirilmemiş. Olayın üzerinden 9 ay geçtiği halde müfettişler soruşturmayı bitirmemiş.

Dosyada koruma polisinin anlattığını doğrulayan WhatsApp yazışmaları ve ses kayıtları da var. Bu olayın en önemli aktörü Foto Film Şube Müdürü Ekrem Eren Ermiş'i nereden tanıyoruz?

2011 yılında yakalanan yüzlerce kilo eroinle ilgili bir suç örgütüne yapılan operasyonda suç örgütüne yardım ettiği gerekçesiyle tutuklanıp, cezaevine girip, bir süre cezaevinde kaldıktan sonra serbest kalan bir kişi olarak biliyoruz.

Bu kişi tekrardan göreve iade edilmiş, şimdi ise bu yeni suça karışmış ancak halen daha bir güç tarafından korunuyor.

İDDİALARA ERMİŞ'İN AVUKATI CEVAP VERDİ

Ermeni Vakfı Başkanı Bedros Şirinoğlu'ndan rüşvet iddiası ile ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirten Ermiş'in avukatı Lokman bu nedenle bu konuda ayrıntılı bir açıklama yapamayacağını belirtti.

"UYUŞTURUCUDAN TUTUKLANMA FETÖ KUMPASI"

Av. Lokman, Ermiş'in uyuşturucu iddiası ile tutuklanmasının da "FETÖ kumpası" olduğunu söyledi. Ermiş'in FETÖ tarafından Emniyet'ten uzaklaştırmak için böyle bir olayın meydana geldiğini belirten Av. Lokman, kararı veren hakim ve savcıların FETÖ'den ya tutuklu olduğunu ya da görevlerinde uzaklatırıldığını ifade etti.

Av. Lokman'ın yaptığı yazılı açıklama şu şekilde:

GAZETECİ ACARER'DEN DE CEVAP GELDİ

Gazeteci Acarer Twitter hesabından MedyaTava'nın tweetini alıntılayarak, "Tutuklama ‘FETÖ’ kumpası, tehdit ve şantajla para sızdırma girişimi ‘devam eden dosya’. Gerçekten müthiş ikna edici! Ben şahsen oldum." açıklamasını yaptı.

İşte o paylaşım:

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin