Emin Çölaşan'dan 'gerekçeli karar' yorumu: "Hem FETÖ’cü olduk, hem terörist!"

Sözcü gazetesi davasında 3 yıl 6 ay 15 gün hapis cezası alan gazete yazarlarından Emin Çölaşan gerekçeli kararı yorumladı. Çölaşan, "Hem FETÖ’cü olduk, hem terörist!" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Emin Çölaşan'dan 'gerekçeli karar' yorumu: "Hem FETÖ’cü olduk, hem terörist!"

Sözcü davasında 3 yıl 6 ay 15 gün hapis cezası alan gazete yazarlarından Emin Çölaşan gerekçeli kararı yorumladı.

Kararı baştan sona okuyup, hayretler içinde kaldığını belirten Çölaşan, “Savcılık dava açması için bizim dosyayı ismi cismi bilinmeyen, yerel bir gazetede çalışan Ömer Faruk Gerçek isimli birine (bilirkişi sıfatıyla) vermişti. Bu şahsın adı adliyenin bilirkişi listesinde yoktu. Önce ismi adliye listesine alındı, sonra bilirkişi yapıldı ve bizi araştırma (!) görevi kendisine verildi” görüşünü savundu.

Çölaşan  internette arama yapıldığında bilirkişinin 'FETÖ' ve Gülen hakkında övgü dolu sözlerinin bulunduğunu öne sürdü.

Çölaşan, kararı okurken bilirkişi için ‘Sayın’ ifadesinin kullanılmasının dikkatini çektiğini dile getirdi. Fethullah Gülen ve Zaman gazetesi ile davalık olduğunu belirten Çölaşan, “Birinden bile ceza almadım zira yazdığım her satır belgeli idi. Bunların ipliğini pazara çıkardım, Zaman gazetesinin büyük sahtekârlığını ortaya koydum. Bu gerçekleri mahkemedeki savunmamda da yeterince anlattım.

Mahkemeye belgelerini sunduk. Fakat gelin görün ki, gerekçeli kararda bunların birine bile yer verilmemiş!” ifadesini kullandı.

Emin Çölaşan'ın yazısını okumak için TIKLAYIN

Ne olmuştu?

Sözcü gazetesi davasında mahkeme, yazar Emin Çölaşan‘a 3 yıl 6 ay 15 gün, yazar Necati Doğru'ya 3 yıl 6 ay 15 gün, sozcu.com.tr Yayın Yönetmeni  Mustafa Çetin'e 3 yıl 4 ay, Sözcü gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz'a 3 yıl 4 ay, sozcu.com.tr Haber Koordinatörü Yücel Arı'a 2 yıl 1 ay, muhabir Gökmen Ulu'ya 2 yıl 1 ay, muhasebe görevlisi Yonca Yücekaleli'ye 2 yıl 1 ay hapis cezası verdi. Sözcü Gazetesi sahibi Burak Akbay’ın dosyası ise ayrılırken, Mediha Olgun beraat etti.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin