Emekliye bayram erken geldi. Kamu bankaları devrim yaptı, emekli promosyonunda gaza bastılar. İşte Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank'ın emekliye verdiği promosyon ücreti

Emeklilere yönelik banka promosyonları konusunda yarış kızıştı. Kamu bankaları Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank da emekliye verdikleri promosyon ücretlerini aralık ayı itibariyle güncelledi. İşte emekliye verilen promosyon rakamları...

Google Haberlere Abone ol
Emekliye bayram erken geldi. Kamu bankaları devrim yaptı, emekli promosyonunda gaza bastılar. İşte Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank'ın emekliye verdiği promosyon ücreti

Bankaların promosyon yarışı devam ederken 1 Kasım itibariyle ödemeler güncellenmeye başlandı.

Özel bankaların emekli promosyon yarışına kamu bankaları da dahil oldu. SGK tarafından verilen karar ile kamu bankaları emekli promosyon ücretleri arttırıldı. Yaklaşık 13 milyon emekliye ek gelir sağlayan promosyonda yeni dönem başladı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), promosyonda taban tutarları güncellediğini ve 19 banka ile protokolleri yeniden imzalayacağını açıklamıştı ve o güncelleştirmeler yapıldı.

Yüksek promosyondan yararlanmak isteyen milyonlarca SSK ve Bağ-Kur emeklisi en yüksek emekli promosyonu veren bankaları merakla araştırıyor.

Temmuz'da yapılan emekli zammından sonra emeklilerin promosyonlarında artış yapıldı. Öyle ki 750 TL bandında başlayan promosyonlar kampanyalarla 10 bin TL'ye kadar ulaştı.

Emekliye bayram erken geldi. Kamu bankaları devrim yaptı, emekli promosyonunda gaza bastılar. İşte Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank'ın emekliye verdiği promosyon ücreti

Özel bankalar geçtiğimiz aylarda müşteri kapma yarışına girmiş ve kamu bankalarını geride bırakmıştı. Yaşanan son gelişmelerle birlikte bankaların promosyon yarışına kamu bankaları da katıldı. Söz konusu tutarları almak isteyen emeklilerin bankalara "3 sene boyunca maaşımı sizden alacağım" sözünü vermesi yeterli olacak. Açıklanan yeni tutarlar ile birlikte emekliye asgari emekli promosyonu 5.000 TL oldu.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kamu bankalarında üç yıl için ödenen promosyon miktarını arttırdı. Yaşanan gelişmelerin ardından "Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası emekli promosyon ödemeleri ne kadar, kaç TL oldu?" araştırmaları hız kazandı.

İşte Aralık 2022 kamu bankaları emekli promosyon ödemeleri güncel listesi...

Özel bankaların maaş promosyon yarışına kamu bankaları da katıldı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kamu bankalarında 3 yıl için ödenen promosyon tutarının 5 bin liraya çıkarıldığını duyurdu. Özel bankalar 7 bin 500 liraya varan promosyon ödemesi yapmıştı.

SGK'dan yapılan açıklamada kurum ile bankalar arasında Mart 2020 tarihinde imzalanan emekli ve hak sahiplerine promosyon ödenmesine ilişkin protokollerin 1 Kasım 2022'de güncelleneceği hatırlatıldı. Aralarında kamu bankalarının da bulunduğu 19 banka ile tekrardan protokol imzalanacağı belirtildi.

Bankalar ile imzalanan protokole göre SGK'dan gelir-aylık alan emekli ve hak sahiplerinden gelir/aylıkları;

3 bin 500 TL’ye kadar olanlara 3.000 TL

3 bin 500 TL – 7.500.-lira arası olanlara 3.500 TL

7 bin 500 TL – 10.000. TL arası olanlara 4.500 TL

10.000 TL'dan fazla olanlara 5.000 TL 3 (üç) yıl için peşin promosyon ödenmesi yapılacak.

 

BANKALAR PROMOSYON MİKTARLARINI YÜKSELTECEK

Bankalar tarafından promosyon ödenebilmesi için emekli ve hak sahiplerinin talepte bulunmaları ve gelir/aylıklarını 3 (üç) yıl süre ile bankadan alacaklarına ilişkin taahhütname imzalamaları gerekiyor.

Açıklamada "Belirlenen tutarlar asgari olup, Bankalar kendi uygulamaları doğrultusunda promosyon miktarlarını artırabilecekler" ifadelerine yer verildi.

Kamu bankaları da promosyon rakamlarını güncelledi ve 10 bin liranın üzerinde maaş alanlara 5 bin TL verme kararı aldı ve bunu da web sitesinden duyurdu.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin