Eleştirilere sert tepki... Ece Üner'den Ahmet Hakan'a yanıt!

Show TV Ana Haber spikeri Ece Üner, Coronavirus fırsatçılarına yönelik söylediği sözlere yönelik kendisini yöneltilen eleştirenlere sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Google Haberlere Abone ol
Eleştirilere sert tepki... Ece Üner'den Ahmet Hakan'a yanıt!

Türkiye'de ilk yeni tip Coronavirus vakasının tespit edilmesinin ardından hijyen ürünleri başta olmak üzere temel ihtiyaç ürünlerine fahiş zamlar yapıldı.

Show TV Ana Haber Bülteni spikeri Ece Üner, ana haber bülteninde söz konusu zamları yapan fırsatçılara söylediği, "Namuslu esnafa hiçbir lafımız sözümüz yok. Ama Virüs mü, fırsatçılar mı daha hızlı yayılıyor? Bilemedik. Koronavirüs geliyor, maske fiyatı 5 katına çıkıyor. Dezenfektan fiyatları katlanıyor. Makarna, 3 katına çıkıyor. Deprem oluyor, ev sahipleri kirayı 3 kat artırıyor. Sorsan hepimiz Müslümanız. Ama gel gör ki, namaz 5 vakit, ahlak 24 saat farz. İhbar edin. Bu bizim vatandaşlık sorumluluğumuz" sözleriyle çok konuşuldu.

'ANLAMAK' BİR 'NİYET' HATTA BİR 'AHLAK' SORUNUDUR'

Ahmet Hakan'ın bu sözlerine Ece Üner'den jet ve sert bir yanıt geldi. Üner, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada isim vermeden şu ifadeleri kullandı:

"Beni anlayanlara gönülden büyük teşekkür. Zira söylediklerimden “namaz kılmak kötüdür” ya da “fırsatçılar namaz kılanlardır” gibi bir sonuç çıkartmak olağanüstü bir çaba ve “meziyet” ister. Bu “meziyet” i gösterebilen sayılı insana da cevabım; 'Anlamak' yalnızca bir 'idrak' sorunu değildir; tersine çoğu kez bir 'niyet' hatta bir 'ahlak' sorunudur"

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin