Elektrikli bisikletin bataryası yangın çıkardı: Batarya patladı alevler ortalığı sardı, en az 7 kişi yaralandı

Bir süpermarketin yakınına bırakılan elektrikli bisikletin bataryası patladı. Alınan bilgiye göre New York'ta bir süpermarketin yakınında elektrikli bisiklet bataryası nedeniyle gerçekleşen yangında en az 7 kuşu yaralandı.

Google Haberlere Abone ol
Elektrikli bisikletin bataryası yangın çıkardı: Batarya patladı alevler ortalığı sardı, en az 7 kişi yaralandı

ABD'nin New York eyaletinin Bronx bölgesinde bir süpermarkette çıkan yangında en az 7 kişi yaralandı.

New York Polis Departmanı Komiseri Laura Kavanagh, yangının, bir elektirikli bisikletin bataryasının patlaması sonucu gerçekleştiğini söyledi. Kavanagh, elektrikli bisiklet bataryalarının patlayarak büyük yangınlara sebebiyet verdiğini ve bu yangınların söndürülmesinin çok zor olduğunu kaydetti.

SAHİBİNİN KİM OLDUĞU BİLİNMİYOR

Olay yerindeki itfaiye ekipleri, yangın nedeniyle bir sivil, bir acil servis çalışanı ve beş itfaiyecinin yaralandığını aktardı. Marketin yakınına park edilen bisikletin sahibinin kim olduğu ise henüz bilinmiyor.

New York Belediye Başkanı Eric Adams da düşük kaliteli bataryaların kullanıldığı bisikletlerin oluşturduğu tehlikelere dikkati çekerek, yasal lityum-iyon bataryalarının kullanılmasını tavsiye etti. New York'ta son dört yılda lityum-iyon bataryalarının kullanıldığı elektrik bisikletlerinden kaynaklı 400 yangının çıktığı belirtiliyor.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin