Ekrem İmamoğlu'nun "vız gelir tırıs gider" sözlerine büyük öfke. Gazeteci Cüneyt Özdemir: Kimse bu kibirli dili kabul etmez. Acilen bir düzeltme yapılmazsa geri dönülmez bir siyasi felakete doğru gidiliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Rize ve Trabzon'u kapsayan gezilerinden gazetecilerle otobüs içerisinde verdiği fotoğrafa tepkiler sürüyor. Özellikle gazeteci Nagehan Alçı üzerinden eleştirilerin odağında olan Ekrem İmamoğlu, son olarak dün yaptığı açıklamada "Bu kardeşiniz için vız gelir tırıs gider. Hiç umurumda değil." demişti. İmamoğlu'na gazetecilerden de tepki geldi.

Google Haberlere Abone ol
Ekrem İmamoğlu'nun "vız gelir tırıs gider" sözlerine büyük öfke. Gazeteci Cüneyt Özdemir: Kimse bu kibirli dili kabul etmez. Acilen bir düzeltme yapılmazsa geri dönülmez bir siyasi felakete doğru gidiliyor

Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz gezisine gazeteci Nagehan Alçı'yı da davet etmesinin yankıları sürerken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün akşam Deniz Gezmiş'i Anma Gecesi'nde konuştu ve kendisine yönelik eleştirilere çok sert cevap verdi.

İmamoğlu kamuoyunda tartışma yaratan İBB otobüsündeki fotoğraf hakkında, "Bir fotoğraf üzerinden kurban etmeye çalışan insanlar olabilir. Benimle aynı düşündüğünü söyleyen, anlık hırslarına yenilmiş insanlar olabilir. Ya da bir takımın renkleri üzerinden ayrıştırma gayreti içinde olanlar olabilir. Başkalarının değirmenine su taşıdığının farkında olmayanlar da olabilir bunların içerisinde. Farkında olup yapanlar da olabilir. Ama bu kardeşiniz için vız gelir tırıs gider. Hiç umurumda değil." dedi.

İmamoğlu, "Şunun için bunu söylüyorum. Bu kadar büyük idealleri, olayları bu heyecanla konuşurken küçük detaylar üzerinden o davayı güden insan... Ya da yarın başka bir dostumuzun başına gelebilir, fark etmez. Ya bu insan ne yapmak istedi? Daha anlamadan, anlamaya çalışmadan bu tarz girişimleri yapanları akıllı olmaya davet ediyorum," diye devam etti.

 

CÜNEYT ÖZDEMİR: SİYASİ FELAKET

Gazeteci Cüneyat Özdemir, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada İmamoğlu'nu eleştirdi ve "'vız gelir tırıs gider'... 'akıllı ol'... Olmadı. Yakışmadı. Zaten itiraz edilen bu dildi. Bu yüzden pek çok kişi inandı oy verdi. Hatta verecekti... Kimse bu kibirli dili kabul etmez! Acilen bir düzeltme yapılmazsa geri dönülmez bir siyasi felakete doğru gidiliyor..." ifadelerini kullandı.

MUSTAFA HOŞ: KİBİR DOLU AÇIKLAMA

Gazeteci Mustafa Hoş da, "bence ruh hali hiç iyi değil. hala aynı kibirle tehdit ediyor. daha acayibi tayfun kahraman, can atalay şu an hapisteyse otobüsüne aldığı/almayı düşündüğü kişiler sayesinde de oradalar. kabataş yalanının tetikçisiydi uğruna kırıp döktüğü kişi. imamoğlu ne yaşandığını da saptırıyor. tepki/eleştirilerde dozu yükselten önce danışmanının üstenci konuşması ve bir tetikçiyi gazeteci diye pazarlamasıydı. sonra kendisinin kibir dolu açıklamaları geldi. şimdi de tehdit ve parmak sallıyor.tepkiler o zaman isyana dönüştü." paylaşımında bulundu.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin