EKOTÜRK kadrosuna bir transfer daha!

Finans sektörünün deneyimli ismi kadroya katıldı.

EKOTÜRK kadrosuna bir transfer daha!

Finans, ekonomi ve bankacılık sektörlerinin tanınmış ismi Doç. Dr. Evren Bolgün, yepyeni iki program ile hafta içi her akşam EKOTÜRK ekranlarında olacak.



Bankacılık, Sermaye Piyasası ve Uluslararası Finans gibi birçok alanda eğitimler veren, finansal kuruluşlarda önemli pozisyonlarda bulunan ve aynı zamanda akademik kariyerine devam eden Finansal Danışman, Ekonomist Evren Bolgün, 'Perspektif' ve 'Son Seans' isimli iki programla EKOTÜRK’te izleyici ile buluşuyor.



Küresel piyasalarda neler oluyor? Dünyada gelişen olaylar Türkiye’yi nasıl etkiliyor? Değişen dünya düzeni ve değişen piyasalar ekonomimizi nasıl şekillendiriyor? Küresel çapta yankı bulan açıklamaların Türkiye’ye yansımalarının tartışılacağı Perspektif programı ve kapanış sonrası ABD borsalarının değerlendirmesinin yapılacağı Son Seans programı, 16 Eylül’den itibaren Evren Bolgün’ün sunumuyla EKOTÜRK’te başlıyor.





Evren Bolgün kimdir?



Doç. Dr. Evren Bolgün, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Muhasebe ve Finansman bölümünde, doktorasını ise aynı üniversitede Bankacılık ve Sigortacılık alanında tamamlamıştır.



1994 yılından itibaren aracı kurum ve özel bankaların hazine/fon yönetimi bölümlerinde sürdürmüş olduğu profesyonel iş yaşamına daha sonra spot ve vadeli finansal türev ürün fiyatlamaları ile ürün pazarlanması konularında yoğunlaşarak devam etmiştir. 1998 yılından itibaren “Risk Yönetimi ve Portföy Yönetimi” alanındaki akademik çalışmaları devam etmektedir.



Yurtdışında ve yurtiçinde Bankacılık ve Sermaye Piyasası, Uluslararası Finans, Finansal Türevler ve Risk Yönetimi konularında vermekte olduğu birçok eğitim ve seminer iştiraki yanında çeşitli akademik dergi, periyodik yayınlar ve gazetelerde yazı ve araştırmaları yayınlanmıştır.



2001 yılından itibaren banka ve diğer finansal kuruluşlarda Basel II-III Entegrasyonu, Piyasa Risk Ölçümü & Yönetimi ile Dinamik Aktif/Pasif Yönetimi alanlarında çeşitli risk yönetimi projelerinde proje yöneticisi olarak roller üstlenmiştir.



2002 yılından itibaren özel üniversitelerin lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik olarak ilgili konularda verdiği eğitimler ile akademik çalışmalarına Özyeğin Üniversitesi Finans Mühendisliği bölümünde devam etmektedir.



2003 yılında Türkiye’nin ilk finans mühendisliği uygulama örneklerini içeren  “Risk Yönetimi” başlıklı kitabı yayınlanmıştır.



2005-2006 yıllarında yabancı bir danışmanlık firmasında Yönetim Danışmanı olarak yurtdışında “Bankalarda İş Süreçlerinin İyileştirilmesi ve Risk Yönetimi” projelerinde çalışmıştır.



2006-2011 yılları arasında profesyonel iş yaşamını İş Yatırım Risk Yönetimi Müdürü olarak sürdürmüştür. İlgili dönemde sermaye piyasası mevzuatı uyarınca kurumun ve müşterilerin kredi, faiz, kur, likidite, karşı taraf risklerinin ölçülmesi ve yönetimi çalışmalarından sorumlu olmuştur.



2011 yılında üç ortak ile kurdukları bağımsız Notus Portföy Yönetimi şirketini 2015 sonunda İtalyan Azimut International grubuna devretmiştir.



2015 yılından bu yana finans alanında serbest eğitmenlik ve kurumsal finansal danışmanlık hizmetlerini gerçekleştirmektedir.



1996 yılından itibaren Kanal E, Skytürk360, TGRT, CNNTürk ve NTV gibi ulusal televizyon kanalları ile CNBC-E ve BloombergHT gibi ekonomi kanallarında program sunumu ve konuk katılımı şeklinde medya alanına birçok hizmetleri olmuştur.



İstanbul Üniversitesi’nde ikinci üniversite programı kapsamında Felsefe bölümüne başlayarak akademik yaşamına farklı bir disiplin üzerinden devam etmektedir.



Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.



Kisiye ozel bu mesaj ve icerigindeki bilgiler gizlidir. Ekoturk TV Yayıncılığı AŞ. bu mesajin icerigi ve ekleri ile ilgili olarak hukuksal hicbir sorumluluk kabul etmemektedir. Bu mesajin amaclanmis alici haricinde herhangi bir sekilde ifsa edilmesi, kullanilmasi, kopyalanmasi, yayilmasi veya bu mesajda yer alan hususlarla ilgili olarak her hangi bir islem yapilmasi kesinlikle yasaktir. Eger bu mesaj yanlislikla elinize ulasmis ise lutfen derhal mesajin gondericisini bilgilendirirniz ve mesaji bilgisayarinizdan siliniz. Internet ortaminda gonderilen e-posta mesajlarindaki hata ve/veya eksikliklerden veya viruslerden dolayi mesajin sorumlusu herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin