Efsane seri Çığlık'ın yeni filminin afişi yayınlandı

Korku türünün kült serisi Çığlık'ın (Scream) yeni versiyonu Çığlık 6'nın resmi Türkçe afişi yayınlandı Film, 10 Mart 2023'te vizyona girmeye hazırlanıyor.

Google Haberlere Abone ol
Efsane seri Çığlık'ın yeni filminin afişi yayınlandı

Son Hayalet Maskeli cinayetlerinin ardından, hayatta kalan dört kişi Woodsboro'yu geride bırakır ve yeni bir sayfa açar.

1996 yılında başlayan Çığlık (Scream) serisinin devam filmi Çığlık 6'dan fragman yayınlandı. Bu kez hayalet maskeli New York sokaklarında, bir önceki cinayetlerinden kurtulan kurbanlarının peşine düşüyor. 

Serinin beşinci filminden yıldız oyuncular Courteney Cox, Jenna Ortega, Melissa Barrera, Jasmin Savoy Brown ve Mason Gooding Çığlık 6'da da yer alırken, Çığlık 4 filminden Hayden Panettiere de Kirby Reed olarak geri dönecek. Seriye yeni dahil olanlar arasında Samara Weaving, Dermot Mulroney, Tony Revolori, Josh Segarra gibi isimler yer alıyor.

Efsane seri Çığlık'ın yeni filminin afişi yayınlandı

Çığlık serisinin önde gelen karakteri Sidney Prescott'a hayat veren Neve Campbell, Çığlık 6'da yer almayacak. Kendisine sunulan değerin 25 yıldır bu seriye getirdiği değerle eşit olmadığını belirten Campbell, bu değer için savaşması gerektiğini düşünerek devam filminde yer almayacağını duyurdu. 

Çığlık 6'nın yönetmen koltuğunda, ilk dört filmi yöneten Wes Craven'ın mirasını yönetmenin ölümünden sonra Çığlık 5 ile sürdüren Matt Bettinelli-Olpin ve Tyler Gillett yer alacak. 2022 yılındaki Çığlık 5'in senaristlerinden James Vanderbilt ve Guy Busick de son film için geri döndüler. 

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin