Eczaneye ilaç almaya giden genç müzik öğretmeni hayatını kaybetti: 27 yaşındaki genç öğretmen eczane kapısında kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi

Hakkari Yüksekova'da 27 yaşındaki müzik öğretmeni Ahmet Kotan, ilaç almak için gittiği nöbetçi eczanenin kapısında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Google Haberlere Abone ol
Eczaneye ilaç almaya giden genç müzik öğretmeni hayatını kaybetti: 27 yaşındaki genç öğretmen eczane kapısında kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde müzik öğretmeni olarak görev yapan Ahmet Kotan (27), ilaç almak için girdiği nöbetçi eczanenin kapısında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Olay, dün Yüksekova ilçe merkezinde yaşandı. İlçedeki Şehit Azizhan Keskin İlk ve Ortaokulu'nda müzik öğretmeni olarak görev yapan Ahmet Kotan, rahatsızlığı nedeniyle Yüksekova Devlet Hastanesi'ne gitti. Burada doktora görünen Kotan, daha sonra şehir merkezinde nöbetçi eczaneye ilaç almak için girdi.

Bu sırada rahatsızlanan Kotan, yere yığıldı. Çevredekilerin haber vermesiyle olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptıkları ilk müdahalenin ardından Kotan'ı ambulansla Yüksekova Devlet Hastanesine kaldırdı. Yapılan müdahalelere rağmen Kotan, hayatını kaybetti. Ahmet Kotan'ın, cenazesi memleketi Diyarbakır’a gönderildi.  

GÖREVE BAŞLAYALI 1 YIL OLMAMIŞTI

Yüksekova Şehit Azizhan Keskin İlk ve Ortaokulu'na 2 Şubat 2022'de müzik öğretmeni olarak atanan Kotan'ın ölümü, meslektaşlarını ve öğrencilerini yasa boğdu. Okul Müdürü İskan Saklamaz, Kotan'ın öğrencileri tarafından çok sevilen bir öğretmen olduğunu belirterek, "Gecesini gündüzünü öğrencisine adayan bir öğretmendi. Bizler kendisinden memnunduk. Allah rahmet eylesin. Dün öğle vaktinde hastaneye gitmiş ilaç almak için eczane önünde fenalaşarak kriz geçirmiş ve hastaneye kaldırıldı. Burada da yapılan tüm müdahaleler sonucunda hayatını kaybetti. Bugün cenazesi Diyarbakır’da toprağa verilecektir" dedi.

Kaynak: İHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin