EBA TV'deki idam sahnesi için harekete geçildi

Milli Eğitim Bakanlığı'nın uzaktan eğitim kanalı EBA TV'de yer alan ve çok sayıda kişinin tepkisini çeken idam görüntüleriyle ilgili olarak Bakanlık harekete geçti.

Google Haberlere Abone ol
EBA TV'deki idam sahnesi için harekete geçildi

Milli Eğitim Bakanlığı'nın uzaktan eğitim kanalı EBA TV dün, coronavirüs nedeniyle okula gidemeyen öğrenciler için yayına başladı. EbaTV'nin ilk gününde öğrencilere Adnan Menderes'in idam edilmesinin animasyonu gösterildi ve ders aralarında ilahi dinletildi.

Milli Eğitim Bakanlığı o görüntülerle ilgili soruşturma başlattı.

Sosyal medyada çok tepki çeken ve RTÜK Üyesi İlhan Taşçı'nın da sorumluların hesap vermesini istediği video ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk "Bir haftada üç yeni kanal kurup içeriklerini hazırlamak için ben ve ekibim büyük bir gayretle çalıştık. Dersleri merkez alarak yüzlerce çekimin tamamını kontrol ettik. Bu yoğun süreçte üzülerek ifade ediyorum ki, görev dağılımında kendilerine güvenerek denetleme ihtiyacı duymadığım ekibin hazırladığı etkinlik saati görüntülerini ben de onaylamıyorum ve çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum. Nasıl ki okullarımızdaki içeriklere hassasiyet gösteriyorsak yayınlara da göstereceğiz. Hepimiz için yeni ve zorlu bir süreç. Bu konuda sizlerin de anlayışınızı rica ederim. Gözden kaçırdığım bir kaç dakikalık bir görüntünün üzerine titrediğim sisteme verdiği zararı konuşuyor olmanın ne kadar rahatsız edici olduğunu anlatamam" açıklamasını yapmıştı.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin