Düşen helikopterdeki 3 personel kayıptı. İzmir'den acı haber geldi: 3 mürettebatın cenazesi çıkarıldı

İzmir'in Menderes ilçesinde orman yangınına müdahale etmek için Tahtalı Barajı'ndan su almaya çalışırken düşen helikopter ile 3 personelini arama kurtarma çalışmaları devam etti. Ekipler düşen helikopterde kaybolan 3 mürettebatın cenazesi barajdan çıkarıldı.

Google Haberlere Abone ol
Düşen helikopterdeki 3 personel kayıptı. İzmir'den acı haber geldi: 3 mürettebatın cenazesi çıkarıldı

 İzmir'in Menderes ilçesinde orman yangınına müdahale ederken Tahtalı Barajı'na düşen helikopter içindeki kayıp 3 mürettebatın cansız bedenlerine ulaşıldı.

Önceki gün Menderes ilçesindeki orman yangınına havadan müdahale sırasında, bir helikopter Tahtalı Barajı'ndan su aldığı sırada düşmüş, 4 kişilik mürettebattan sadece Kırgız uyruklu 1 kişi sağ olarak kurtarılabilmişti. Mehmet Akif Tutuk ile diğer 2 Kırgız uyruklu mürettebatın kurtarılması çalışmalarının üzerinden 36 saat geçti. Emniyet, jandarma, Sahil Güvenlik, AFAD ve UMKE ekipleri tarafından bölgede yürütülen çalışmalarda ikinci gün çalışmalarına başlandı.

Düşen helikopterdeki 3 personel kayıptı. İzmir'den acı haber geldi: 3 mürettebatın cenazesi çıkarıldı

Acı haber geldi. ekipler kayıp 3 mürettebatın cansız bedenlerine ulaştı.

Dün çalışmalara ara verilmesinden kısa bir süre sonra haber alınamayan 3 mürettebattan Mehmet Akif Tutuk’un babası Ahmet Tutuk olay yerine gelerek, yetkililerden bilgi almıştı. Baba Tutuk, daha sonra bölgeden ayrılmıştı.

Üçüncü cenaze de çıkarıldı

Su altında devam eden çalışmalarda 2 personelin daha cenazesine ulaşıldı.

Cenazeleri ve helikopter enkazını çıkarmak için süren çalışmalar kapsamında dalgıçlar, enkaza su altında balon bağladı. Su altında şişirilen balonlarla enkaz su yüzeyine yakın noktaya çıkarıldı.

Balonlara bağlı enkaz, yüzdürülerek kıyının 10-15 metre yakınına getirildi. Burada yapılan çalışma sonucu bir cenaze daha çıkarıldı. Cenaze, ilk incelemenin ardından otopsi işlemi için götürüldü.

Dalgıçlar, üçüncü cenazeyi de barajın derinliklerinden çıkardı. 

Diğer yandan kazayı soruşturmak için görevlendirilen iki Cumhuriyet savcısı da incelemelerini sürdürüyor.

Kaynak: İHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin