Durakta bulunan bebek kefenli şüpheli paketten İsrail’e tepki afişi çıktı

Mardin'de kahve şubesinin önünde vatandaşı ayağa kaldıran protesto. Durağa bırakılan kanlı bebek kefeninin içinden İsrail'e tepki afişi çıktı. Polisler şüpheli bebek kefenli paketi fünye ile patlattı.

Google Haberlere Abone ol
Durakta bulunan bebek kefenli şüpheli paketten İsrail’e tepki afişi çıktı

Mardin’de bir kahve zinciri şubesinin önündeki otobüs durağına bırakılan ve üzerinde kırmızı boya ile kahve şubesinin ismi yazılan bebek kefeni şekli verilmiş paket, polis ekiplerince fünye ile patlatıldı. Patlatılan paketten, ‘Kahve şubesine gitme’ uyarısı ve ‘İsrail’e destek veren de katildir’ yazılı afiş çıktı.

Durakta bulunan bebek kefenli şüpheli paketten İsrail’e tepki afişi çıktı

Olay, sabah saatlerinde merkez Artuklu ilçesi, Yenişehir Mahallesi Vali Ozan Caddesi’nde meydana geldi. Bir AVM’nin giriş katındaki kahve zinciri şubesinin önündeki otobüs durağında şüpheli bir paket görenler, durumu polise bildirdi. Paketin bomba olabileceği şüphesiyle, olay yerine bomba imha uzmanları sevk edildi.

Durakta bulunan bebek kefenli şüpheli paketten İsrail’e tepki afişi çıktı - Resim : 2

Ekipler, paketin bebek kefeni şeklinde olduğunu, üzerinde kırmızı boya ile kahve zincirinin isminin yazıldığını gördü. Cadde araç ve yaya trafiğine kapatılırken, fünye ile kontrollü şekilde patlatılan paketin içerisinden, ‘Kahve şubesine gitme’ uyarısı ve ‘İsrail’e destek veren de katildir’ yazılı afiş çıktı. Olayla ilgili çalışma başlatan polis ekipleri, güvenlik kameralarını incelemeye aldı. 

Kaynak: DHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin