Dünyanın en yaşlı insanı uzun yaşamının sırrını verdi. Guinness Dünya Rekorları'na giren Venezuelalı Juan Vicente Perez'den ilginç tavsiyeler. Alkolün bilmediğiniz faydaları. Uzun yaşamasının sırrını çok içmek olarak açıkladı

Alkol kullanımının ömrü kısalttığı, bazı sağlık sorunlarına neden olduğu bilinirken dünyanın en yaşlı insanı Venezuelalı Juan Vicente Perez'den ilginç bir açıklama geldi. Guinness Dünya Rekorları'na göre dünyanın en yaşlı insanı unvanını alan Perez uzun yaşamasının sırrı olarak her gün içmesini gösterdi. 112 yaşındaki Perez 27 Mayıs'ta 113 yaşına basacak. Perez'in doğum gününü nasıl kutlayacağı da merak konusu...

Google Haberlere Abone ol
Dünyanın en yaşlı insanı uzun yaşamının sırrını verdi. Guinness Dünya Rekorları'na giren Venezuelalı Juan Vicente Perez'den ilginç tavsiyeler. Alkolün bilmediğiniz faydaları. Uzun yaşamasının sırrını çok içmek olarak açıkladı

Dünyanın en yaşlı insanı unvanını eline geçiren Venezuelalı Juan Vicente Perez yakında yeni yaşına girmenin heyecanını yaşıyor. 112 yaşındaki Perez, 27 Mayıs'ta 113 yaşına basacak.

1909 yılında doğan Juan Vicente Perez hayatı boyunca hiç hastalanmadığını ve hiç tıbbi tedavi görmediğini de söyledi. Eutiquio del Rosario Perez Mora ile Edelmira Mora çiftinin on çocuğundan dokuzuncusu olan Perez, sadece 5 ay okula gitmiş. Öğretmeni ölünce yerine de başka öğretmen gelmeyince eğitim hayatı kısa sürmüştü.

1948 yılında Carciuena'da şeriflik yapmış ve bölgedeki toprak paylaşımı ve aile sorunlarının çözümüne 10 yıl boyunca yardımcı olmuş.

1937 yılında Ediofina del Rosario Garcia ile evlenmiş. Eşini 1997 yılında kaybetmiş. 11 çocuğu olan Perez'in 41 torunu, 18 büyük torunu ve 12 de büyük büyük torunu bulunuyor.

Juan Vicente Perez en yaşlı insan unvanını 18 Ocak 2022'de 112 yaşındayeyken ölen İspanyol Saturnino de la Fuente Garcia'dan devralmıştı.

Unvanı ele geçirmesinin ardından basının ilgi odağı olan Venezuelalı soruları üzerine uzun yaşamasının sırrını da açıkladı.

Perez madde madde sırrını verdi... Perez'e göre en azından kendisi için uzun yaşamın sırrı şöyle:

- Allah'a olan sevgim
- Çok çalışmam
- Tatillerde dinlendim
- Erken yatmam
- Her gün bir bardak aguardente ( en az yüzde 29 alkollü İber yarımadasına has bir içki) içmem.

Juan öldükten sonra çok çalışkan, eşine ve dinine sadık bir adam olarak anılmak istediğini de belirtti.(Haber Global)

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin