Dolar ve Euro patladı, kredi kartında yeni dönem başlıyor. Beyaz eşya, mobilya, TV alacak olanlar, evlilik yapacak olanlar dikkat! TESK Başkanı Palandöken'den talep geldi, kredi kartında taksit sayısı artabilir

Beyaz eşya, mobilya, altın, teknoloji ve elektronik ürünler almak isteyenlere müjde geliyor. Mobilya ve beyaz eşyada taksitler alınan bir kararla 12 aydan 9 aya indirilmişti. TV alımlarında da 5 bin Lira üzeri fiyatlar için 4 taksit sınırlaması yapılmıştı. Eşyasını yenilemek isteyen, hediye almak isteyen, yeni evlenecek olanlara müjdeyi Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken verdi, kredi kartında taksit sayısın artırılmasını istedi.

Google Haberlere Abone ol
Dolar ve Euro patladı, kredi kartında yeni dönem başlıyor. Beyaz eşya, mobilya, TV alacak olanlar,  evlilik yapacak olanlar dikkat! TESK Başkanı Palandöken'den talep geldi, kredi kartında taksit sayısı artabilir

Döviz kurlarındaki dalgalanmaların ardından yaşanan fiyat artışları sonrasında kredi kartı taksit sayıları ile ilgili milyonlarca kişiyi ilgilendiren bir talep geldi.

TESK Genel Başkanı Palandöken ‘Kredi kartı taksit sayısı arttırılmalı’ çağrısında bulundu.

İşte detaylar…

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Dolar kurunda iniş çıkışlar maalesef yurtdışı bağlantılı birçok ürün grubunun da fiyatlarının artmasına neden oldu. Bu nedenle kredi kartına yapılan taksitte belirli kısıtlama olan ürün gruplarında taksit sayısı artırılmalı" dedi.

TESK Genel Başkanı Palandöken, yaptığı açıklamada, kur dengesizliğine karşı alım kolaylığı sağlamak adına taksit sayısı sınırlamasının artırılması gerektiğini belirtti.

 

Palandöken, kredi kartına taksit sayısının mobilya ve beyaz eşyada 12 aydan 9 aya indirildiğini anımsatarak, "TV alımında 5 bin TL ve üzerinde 4 ay taksit imkanı sağlanmıştı. Pandemi etkileri halen ülkemizde ve dünyada devam ederken, geçici olduğuna inandığımız ve güvendiğimiz kur fiyatlarındaki yükseliş, birçok ürün grubunda fiyatların da doğrudan artmasına neden oldu." dedi.

Palandöken, "Kasım ayında birçok ürün grubunda, gerek e-ticaret gerek perakende dükkan satışlarında indirimler gerçekleşmesine rağmen fiyatlarda önemli bir artış oldu. Eşyasını yenilemek isteyen, hediye almak isteyen, yeni evlenecek olanlar gibi birçok vatandaşımız alacağını ertelemeden, daha kolay ödeme şekli sağlanmalı. Bu nedenle vatandaşlara daha kolaylaştırıcı bir adım atmak için bu taksit sayısı sınırlaması beyaz eşya, altın, mobilya, teknolojik ürünler, elektronik ürünlerde artırılmalı. Ekonomik anlamda daha uzun vadeye yayılan ödemeler her kesimi rahatlatacak, piyasalarda durgunluk yaşanmasına sebep olmayacaktır" diye konuştu.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin