Dolar 12,50'yi geçti, Euro tekrar 14'ün üzerinde: 26 Kasım Dolar ve Euro ne kadar? 26 Kasım (Bugün) Dolar ve Euro kaç TL?

Dolar, bugün güne yükselişle başladı. Gördüğü 13,50’lik seviyenin ardından düşüşe geçen Dolar, son iki gündür sakin bir seyirde ilerliyor. Geçtiğimiz günlerde 11,60 seviyesine kadar gerileyen Dolar kuru, bugün güne yükselişle başladı. Euro da aynı şekilde güne yükselişle başlayarak 14 seviyesine yaklaştı. Kurdaki bu oynaklık ticareti olumsuz etkilerken, gelen zamlar da vatandaşın belini bükmeye devam ediyor. Peki, 26 Kasım Dolar ve Euro ne kadar oldu?

Google Haberlere Abone ol
Dolar 12,50'yi geçti, Euro tekrar 14'ün üzerinde: 26 Kasım Dolar ve Euro ne kadar? 26 Kasım (Bugün) Dolar ve Euro kaç TL?

Dolar bugün güne 12,06 seviyesinde başlamasının ardından yükseliş yaşadı. Euro ise günü 13,52 seviyesinde açmasının ardından yükseliş gösterdi. Dolar ve Euro kurundaki değişimler ise vatandaşlar tarafından ilgiyle takip ediliyor. Gün içinde yaşanan ani yükseliş ve düşüşler vatandaşları endişelendiriyor. Ticaret yapan birçok kişi kurun dalgalanmasından dolayı ne yapacağını bilemez hale geldi. Dolar endeksi yüzde 0,55 düşüşle şu an için 96,24 seviyesinde bulunuyor.
 
Uzmanlar, geçtiğimiz gün açıklanan ABD Merkez Bankası'nın (FED) toplantı tutanaklarına göre bankanın varlık alım hızını daha da düşürebileceğini belirterek, bu durumun doları diğer para birimleri karşısında desteklediğini ifade etti.
 
Uzmanlar, teknik açıdan dolar endeksinde 97 seviyesinin direnç, 96,2'nin destek konumunda olduğunu söyledi.

Yargıtay ve İstinaf Mahkemesi tarafından bozulduktan sonra yeniden görülen ve Osman Kavala’nın tek tutuklusu olduğu 52 sanıklı Gezi Davası'nın ikinci duruşması bugün görüldü. 

Mahkeme oy çokluğu ile Osman Kavala'nın tutukluluğuna karar verdi. Karar sonrasında Dolar'da yaşanan yükseliş ise dikkat çekti.

Türkiye Bankalar Birliği’nin (TBB) ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda, bankacılık sektörünün önde gelen temsilcileri, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de Alsancak ile 96 tesisin toplu açılış töreninde konuşuyor. Erdoğan konuşmasında ekonomiye de değinerek faizlerin düşeceğini söyledi.

Erdoğan konuya ilişkin olarak, "Merkez Bankasının Döviz rezervi neydi biliyor musunuz? 27,5 milyar dolar. Şimdi 127 milyar dolar. Nereden, nereye. Ne yaparlarsa yapsınlar, bizi üretim, istihdam ve cari denge odaklı bu ekonomi programımızdan geri döndüremeyecekler.

Ülkemizdeki mandacı iktisatçılar ve mandacı siyasetçiler, Türkiye'nin en büyük ekonomik kurtuluş mücadelesini tam tersi göstermeye çalışıyorlar. Bu faizler düşecek. Biz, yüksek faize halkımızı da çiftçimizi de ezdirmeyeceğiz. Bizim tek hedefimiz, insanımızın işine, aşına, geleceğine sahip çıkmaktır." değerlendirmesini yaptı. 

DOLAR NE KADAR?

Güne 12,06 ile başlayan Amerikan Doları, bugün itibarıyla %4,31 artışla 12,51 liradan işlem görüyor. Dün en düşük 11,84, en yüksek 12,22 seviyelerini gören Amerikan Doları, günü 11,99 seviyesinde kapattı.
 
EURO NE KADAR?

Güne 13,51 ile başlayan Euro, bugün itibarıyla %4,95 artışla 14,13 liradan işlem görüyor. Dün en düşük 13,24, en yüksek 13,72 seviyelerini gören Euro, günü 13,46 seviyesinde kapattı.
 
STERLİN NE KADAR?

Güne 16,08 ile başlayan İngiliz Sterlini, bugün itibarıyla %4,28 artışla 16,69 liradan işlem görüyor. Dün en düşük 15,78, en yüksek 16,34 seviyelerini gören İngiliz Sterlini, günü 16,00 seviyesinde kapattı.

 

Etiketler Dolar Euro Sterlin FED
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin