Dolandırıcıların Netflix tuzağına dikkat!

Netflix üyeliği vaadiyle kandırılan internet kullanıcılarının karşısına yeni bir yöntem daha geldi. Dolandırıcılar şimdi de Netflix'in adını kullanarak tuzaklarına düşürüyor.

Google Haberlere Abone ol
Dolandırıcıların Netflix tuzağına dikkat!

Netflix üyeliği vaadiyle kandırılan internet kullanıcılarının karşısına yeni bir yöntem daha geldi. Şirketin geçen günlerde açıkladığı pasif üyelikleri iptal edeceği yönündeki duyuru sonrası bu yönde mailler atılmaya başlandı. Tıkladığınız zaman ise hackerların hedefi olabilirsiniz.

Dünyanın en çok tercih edilen dizi ve film izleme platformu Netflix ile ilgili olarak hackerlar binlerce kişiyi ücretsiz üyelik vaadi ile kandırmıştı. Gönderilen sahte e-maillerle tuzaklarına çektikleri kurbanların hem paralarını hem de bilgilerini çalan sanal korsanlar yeni bir yöntem geliştirdi.

Gazetedamga'dan Burak Zihni'nin haberine göre geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Netflix yönetimi, uzun süreli olarak kullanılmayan üyeliklerin iptal edileceğini açıklamıştı. O günden bu yana hackerların yeni yöntemi bu oldu. Oluşturulan mesaj şablonu ile "Netflix üyeliğiniz iptal edilecek" ikazında bulunan dolandırıcılar, vatandaşların linke tıklamasını istiyor. Bağlantılara tıklamanız halinde ise karşı tarafa tüm bilgileriniz geçmiş oluyor.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin