Doğuş Yayın Grubu'nda üst düzey ayrılık!

Doğuş Yayın Holding bünyesinde bulunan Vogue Türkiye Genel Yayın Yönetmeni ve Dergiler Grup Başkanı Seda Domaniç Sökmen ile yollar ayrıldı. Seda Domaniç Sökmen, ayrılık haberini, derginin son sayısında çıkan yazısıyla duyurdu.

Google Haberlere Abone ol
Medyatava Özel Doğuş Yayın Grubu'nda üst düzey ayrılık!

Dünyanın önde gelen moda yayını Vogue dergisinin Türkiye pazarına giriş yaptığı 2009 yılından beri yayın yönetmenliğini başarıyla sürdüren Seda Domaniç, bu yıl sonu itibarıyla görevini bıraktığını açıkladı.

Domaniç, derginin Aralık/Ocak sayısında bir veda yazısı kaleme aldı.

Seda Domaniç, aynı zamanda geçtiğimiz 10 yıl içinde derginin yapımına farklı alanlarda emek veren 719 kişiye de ayrı ayrı teşekkürlerini sundu.

Domaniç’İn yerine kimin geleceği henüz belirsizliğini koruyor.

Seda Domaniç Sökmen kimdir?

Seda Domaniç moda dünyasına Vogue Türkiye’nin lanse edilmesiyle birlikte, 2010 yılında adım attı. Domaniç o günden bu yana derginin genel yayın yönetmenliğinin yanı sıra Doğuş Medya Dergiler Grup Başkanı olarak da görev alıyor. Domaniç lisans eğitimini Georgetown Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler; master derecesini Johns Hopkins Üniversitesi’nde Avrupa çalışmaları ve uluslararası ilişkiler alanında; doktorasını ise Sabancı Üniversitesi’nde siyaset bilimi alanında yaptı. Kariyeri boyunca CNN Washington’da muhabirlikveTribeca İletişim Danışmanlığı’nda Avrupa Komisyonu’na danışmanlık gibi görevlerde bulunan Domaniç,ayrıca Ekonomi ve Dış Politika Araştırma Merkezi’nin genel sekreterliğini deüstlendi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin