Doğu Perinçek'ten canlı yayında bomba açıklamalar: Erdoğan ve AK Parti'nin kaybettiği kesin

Ulusal Kanal canlı yayınında Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Çöken rejimler halkla arasına duvarlar çeker, çöken rejimler şatafatlı saraylar yapar. AK Parti'nin inişte olduğu ve kaybettiği kesin. Erdoğan'a birilerinin doğruları söylemesi lazım.” dedi.

Google Haberlere Abone ol
Doğu Perinçek'ten canlı yayında bomba açıklamalar: Erdoğan ve AK Parti'nin kaybettiği kesin

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Ulusal Kanal'da Çıkış Yolu programında gündemi değerlendirdi. Perinçek, Yargıtay binasının açılışında Diyanet İşleri Başkanı'nın dua okumasını din istismarı olarak değerlendirdi.

Perinçek açıklamasında en çarpıcı kısım ise, AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili kısımdı. Perinçek, “Çöken rejimler halkla arasına duvarlar çeker, çöken rejimler şatafatlı saraylar yapar. AK Parti'nin inişte olduğu ve kaybettiği kesin. Erdoğan'a birilerinin doğruları söylemesi lazım.” dedi.

İşte Perinçek'in o sözleri:

"SORUMLULUK SAYIN ERDOĞAN'DADIR"

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın açıklamalarını değerlendiren Perinçek, "Burada sorun Ali Erbaş’ta değil, hükümetimizde. Ali Erbaş’a gel burada dua oku diyen bir hükümet var. Sorumluluk hükümette ve yargıdadır. En başta da sayın Erdoğan’dadır.

Bu bir din istismarıdır. Bu Tayyip Erdoğan yönetiminin gidişatıyla ilgili çok önemli bir işaret. İniş halindeler, kaybediyorlar, kaybederken de mantıklı davranamıyorlar. Yargıtay duayla açılmaz. Duanın yeri camidir, evlerdir. Din istismarıyla bir çıkış yok. Bu çare değil, çaresizlik. Net bir şekilde görmeleri lazım.

Din istismarı çok tehlikeli ve AK Parti yönetimine fayda sağlamaz. Buradan kazanacakları bir oy yok.

Türkiye’nin aldığı mesafeler var. Din bizim vicdanlarımızda. Anayasanın çok açık bir hükmü var: Devletin toplumsal, ekonomik, siyasal temeli ve faaliyeti din esaslarına göre yönetilemez. En güzel laiklik tarifidir. Din esaslarına göre toplum düzeni kurulamaz, yargı faaliyeti, adalet dağıtımı da din esaslarına göre olamaz.

Dinsel inançlar adalete ve yargıya yansıyamaz. Adaleti kutsal kitaplara göre dağıtmaya kalkarsanız, hırsızın elini kesersiniz, kısas uygularsınız. Miras hukukunda kadının eşitliğini kabul etmezsiniz. Ve dört eşliliğe de izin verirsiniz. İnanç insanların gönlünde ve vicdanlarında kalacak." ifadelerini kullandı.

Doğu Perinçek'ten canlı yayında bomba açıklamalar: Erdoğan ve AK Parti'nin kaybettiği kesin

Perinçek, AK Parti ve Erdoğan ile ilgili görüşlerini de şöyle dile getirdi:

21.yüzyılda toplum düzeninin siyasal iktidarı, kültür ve ekonomi düzlemlerini din esaslarına göre düzenleyemezsiniz.Bütün kuvvetler sizden yana olsa yine düzenleyemezsiniz.

7.yüzyılın kurallarıyla 21.yüzyılı düzenleyemezsiniz.

Sayın Tayyip Erdoğan’ın etrafında dalkavuk ağı var. Gerçeklerin ona söylenmediğini görüyorum. Çöken rejimler halkla arasına duvarlar çeker, çöken rejimler şatafatlı saraylar yapar. AK Parti’nin inişte olduğu ve kaybettiği kesin. Erdoğan’a birilerinin doğruları söylemesi lazım.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin