Doğan Cüceloğlu'nun ailesinden uyarı!

Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu’nun ölümünün ardından sosyal medyada art niyetli kişilerin sahte hesaplarla para toplamaya çalıştığı ortaya çıkınca, aileden konuyla ilgili bir uyarı geldi.

Google Haberlere Abone ol
Doğan Cüceloğlu'nun ailesinden uyarı!

Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu’nun ölümünün ardından sosyal medyada art niyetli kişilerin sahte hesaplarla para toplamaya çalıştığı ortaya çıktı.

Doğan Cüceloğlu'nun ailesi konuyla ilgili bir açıklama yaparak "Doğan Cüceloğlu adına hiçbir sebeple para toplamamız söz konusu değildir" dedi.

Doğan Cüceloğlu'nun ailesinden konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

"BİR RİCA VE BİLGİLENDİRME

Değerli Doğan Cüceloğlu dostları,

Sizlerle paylaşmak istediğimiz önemli bir konu var. Sizler de hatırlayacaksınız Doğan Hoca geliştiren aile ve okul ortamı için emek veren herkese “aynı ekipteniz” derdi. Onun sosyal medya hesaplarını takip eden, fikirlerini uygulamaya çalışan sizler geçirdiğimiz bu zor günlerde bizlere de ailesi olarak “aynı ekipten” olduğumuzu hissettirdiniz, tekrar sağolun.

Doğan Hoca’nın adından faydalanmak amacıyla açılan sahte hesaplarda para toplanmaya çalışıldığı, adının ve fotoğrafının iznimiz olmaksızın bazı faaliyetlerde kullanıldığı bilgisini üzülerek öğrendik.

Doğan Cüceloğlu adına hiçbir sebeple para toplamamız söz konusu değildir. Onun adının topluma faydalı işler için onayımız alınarak yapılacak faaliyetler dışında kullanılmasına zaten yorgun olan gönlümüzün kırıldığını belirtmek ister, dikkatlerinizi rica ederiz.

Onun sözleri kitaplarında, videolarında, resmi instagram, facebook ve twitter hesaplarında mevcut ve herkes tarafından kolayca anlaşılacak kadar net. Ömrünü adadığı, nice emeklerle oluşturduğu fikirsel mirasına uydurma sözler ve yorumlarla zarar verilmesi ihtimali canımızı yakıyor.

Sizler de büyük ekibi olarak lütfen buna izin vermeyin. Onun adını ve fikirlerini hep birlikte koruyalım.

Bu vesileyle sizlerden de gelen talepler çerçevesinde Doğan Cüceloğlu sosyal medya hesaplarını meslektaşı ve eşi Yıldız, yıllardır birlikte çalıştığı asistanları Emre ve Gizem ve kızı Umay’la birlikte ve çocuklarının da desteğiyle sürdüreceğimizi paylaşmak isteriz."

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin