Dizisi biten ünlü senaristten rating eleştirisi: 'Kim kurmuştu bu sistemi'

Gani Müjde dizisinin bitmesinin ardından rating sistemini eleştirdi.

Google Haberlere Abone ol
Dizisi biten ünlü senaristten rating eleştirisi: 'Kim kurmuştu bu sistemi'

Bu sezon Kanal D'den atv'ye transfer olan 'Ankara'nın Dikmeni' adlı komedi dizisi düşük ratingleri nedeniyle final yapmıştı.Dizinin senaristi ve yapımcısı olan Gani Müjde de Twitter hesabından yaptığı açıklamayla rating sistemini eleştirdi.Ankara'nin Dikmeni'nin sokak araştırmalarında en çok izlenen 4. dizi olduğunu vurgulayan Gani Müjde eski rating ölçüm şirketine bir operayon uygulanarak TNS sisteminin kurulduğunu ve bunun solcu ya da CHP'li izleyicileri ölçüm sisteminden uzaklaştırılmak için yapıldığını öne sürdü.Gani Müjde şu tweetleri attı: 
Marketing Türkiye sokak araştırmasında en çok izlenen 4.diziyiz ama TNS de izlenmeyince diziyi bitirdik.Yazıktır... pic.twitter.com/Hh240DUYfO


— Gani Müjde (@GaniMujde) 6 Ocak 2015Eski ölçüm Şirketi AGB ye balyozvari bir operasyon yapılmış ve o sistem iptal edilerek yenisi kurulmuştu.Peki kim kurmuştu bu sistemi?


— Gani Müjde (@GaniMujde) 6 Ocak 2015Amaç solcu veya CHP li olduğunu sandıkları AB kitleyi reyting ölçümünden atmaktı.Eğitim düzeyi düşürüldü ve D gurubuna ağırlık verildi.


— Gani Müjde (@GaniMujde) 6 Ocak 2015


 


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin